ÚVOD
Mistrovství ČESKÉ REPUBLIKY družstev mládeže
 

V kategorii starších žáků jsme měli připravenou sestavu  Vybíral,Rusnák,Branný,Košťál.Kluci do šampionátu nakročili velice slibně,když v úvodu porazili družstvo TJ Jiskra Strážnice 3:1 a pak si lehce poradili s týmem SK Přerov 3:0.V tu chvíli bojovali již o finále,ale bohužel se jim nepodařilo přehrát vyrovnaný tým TJ Sokol PP Hradec Králové,se kterým prohráli těsným výsledkem 2:3.Ale stále zůstávala naděje na medaili,když jsme potřebovali vyhrát boj o třetí místo s pražským celkem SK DDM Kotlářka Praha.Zápas nám moc nevyšel a tentokrát jsme zůstali těsně pod medailovými pozicemi.

V juniorské kategorii poslal do bojů trenér Kamil Koutný svůj tým ve složení Mikolašík,Gorecki,Siwiec,Bako.Kluci se taky probojovali až do semifinále bez větších problémů,ale tam taky neuspěli proti vyrovnanému celku TJ Sokol PP Hradec Králové,když prohráli 1:3.Tak se ocitli ve stejné situaci jako naší starší žáci a pokud chtěli odjíždět z mistrovství s medailí,tak museli porazit tým SKST Hodonín.Dá se říct,že zápas se celkově klukům moc nevydařil,když všechny tři utkání kluci prohráli shodně 2:3,tak jsme odcházeli docela zklamaní po celkové porážce 0:3,která byla docela tvrdá vzhledem k průběhu zápasu.

Dá se říct,že poslední naše želízko v ohni a naději na medaili drželo naše družstvo juniorek ve složení Nikita Petrovová,Gabriela Štěpánová,Klárka Witoszová.Holky byly určitě favoritky turnaje a na konec se probojovaly až do finále. Ve finále sice prohrály, ovšem také ony slyšely od svého trenéra slova chvály. Havířovská dvojice Petrovová, Štěpánová vybojovala stříbro a kouč Ján Medvecký vyzdvihl především jejich semifinálový duel proti prvnímu týmu Vlašimi. „Tohle utkání jsme klidně mohli prohrát. Ovšem Nikita krásně otočila vývoj zápasu s Terezou Pytlíkovou a po výhře ve čtyřhře už jsem věřil v postup.“ Ve finále havířovská jednička porazila na úvod Anežku Ilčíkovou a trenér Medvecký začal věřit v překvapení. „Podle mého názoru rozhodla koncovka prvního setu ve čtyřhře. Tu holky prohrály a pak už dění za stolem ovládla Solomyia. Byla nad naše síly, proto musím za bojovnost a nasazení své hráčky pochválit,“ dodal.

Všem hráčům a hráčkám přejeme mnoho úspěchů v blížících se Mistrovstvích ČR jednotlivců!!!

 
4.4.2017 | autor: Radek Košťál | přečteno: 741x
zpět