ÚVOD
ČTVRTFINÁLOVÁ SÉRIE PLAY-OFF PRODLOUŽENA
 

Bylo to prozatím první veliké překvapení čtvrtfinále play off Extraligy mužů a zasloužili se o něho naši hráči.
Přesto, že jsme v letošním ročníku neuhráli proti Františkovým Lázním ve čtyřech utkáních více, než jeden bod, tentokrát jsme svého soupeře porazili 4:2. Vynutili jsme si tak prodloužení série, ve které stále prohráváme 1:2.

Západočeši přicestovali na sever Moravy s nadějí, že ukončí sérii a budou se moci připravovat na semifinále. Ovšem trojice Marek Čihák, Michal Beneš a Ivan Karabec byla proti. Právě posledně jmenovaný zaskočil ve druhém zápase Itala Romualda Mannu a svým vítězstvím nastartoval bojovné představení domácích.
 „Do puntíku nám vyšla sestava a složení jednotlivých zápasů. A k tomu pak Ivan předvedl vynikající výkon, kterým porazil svého soupeře a vybojoval klíčový bod,“ chválil zkušeného hráče domácí trenér Kamil Koutný. Neméně důležité však bylo i následující vítězství Michala Beneše nad Tomášem Pavelkou, po němž šli Havířovští do vedení.

Bylo zřejmé, že proti famóznímu Antonínu Gavlasovi domácí body neudělají, proto se pozornost soustředila na zbývající dva hráče sestavy Františkových Lázní. Marek Čihák porazil po pětisetové bitvě Tomáše Pavelku a dílo dokonal Michal Beneš. Svým druhým bodem v utkání pečetil vítězství domácích. „Bylo to hodně vybojované vítězství a jsme moc rádi, že se nám podařilo sérii protáhnout. Všichni tři hráči předvedli skvělé výkony,“ dodal Kamil Koutný. Jediný úspěšný hráč v dresu Františkových Lázní byl Antonín Gavlas, který byl po utkání pochopitelně hodně zklamaný. Přiznal však, že nečekal lehké utkání. „Havířov v domácím prostředí potrápil v sezoně řadu favoritů. Z našeho pohledu byla rozhodující prohra Romualda ve druhém zápase. Havířovští chytli dech a rozehráli se ke skvělému výkonu. Budeme muset zlepšit naši hru, pokud chceme vyhrát hned v následujícím utkání. Hlavně pak zefektivnit náš servis, protože z něj jsme udělali hrozně málo bodů.“

 

Extraliga mužů, sezona 2016/2017, čtvrtfinále play off


SKST Charvát Baník Havířov – SK TTC Františkovy Lázně 4:2, stav série: 1:2

Marek ČIHÁK – Antonín GAVLAS ml. 1:3 (-4,-7,9,-12), Ivan KARABEC – Romualdo MANNA 3:1 (9,-1,8,4), Michal BENEŠ – Tomáš PAVELKA 3:1 (9,10,-7,5), Ivan KARABEC – Antonín GAVLAS ml. 0:3 (-7,-4,-8), Marek ČIHÁK – Tomáš PAVELKA 3:2 (-4,10,-10,8,12), Michal BENEŠ – Romualdo MANNA 3:0 (6,10,9).

 

Program, 4. utkání

Pátek, 21. dubna

SKST Charvát Baník Havířov – SK TTC Františkovy Lázně (16 hodin)

Program, případná 5. utkání

Pondělí, 24. dubna v 18 hodin

SK TTC Františkovy Lázně – SKST Charvát Baník Havířov

 
21.4.2017 | autor: Nikolas Endal | přečteno: 653x
zpět