ÚVOD
ČTVRTFINÁLOVÝ BOJ PLAY-OFF POKRAČUJE
 

Jediná série, která se bude rozhodovat až v pátém utkání, je náš souboj s Františkovými Lázněmi.

Podruhé jsem porazili favorizované Západočechy a až v pondělí 24. dubna budou znám postupující z naší čtvrtfinálové série.

O poznání zajímavěji se vyvíjí série mezi třetím týmem po základní části SK TTC Františkovy Lázně a SKST Charvát Baník Havířov. Po dvou výhrách na svých stolech totiž hráči Františkových Lázní prohráli dvakrát v Havířově a série se ještě jednou stěhuje. O postupujícím rozhodne páté utkání na západě Čech.

Domácí Havířov opět vytěžil z minima maximum. Rozhodně nebyl ve čtvrtém duelu favoritem, ovšem skvěle dokázal využít nabídnutou šanci.
 „Od momentu, kdy doma nevyužil Romualdo Manna dva mečboly proti Benešovi, úplně ztratil sebevědomí. V Havířově nevyhrál ani jeden zápas, a to se pak těžko bojuje o postup,“ hledal hlavní příčinu dvou porážek trenér Františkových Lázní Antonín Gavlas st. „Havířov předvedl ve své herně podstatně lepší výkon, než u nás. Nám přitom v obou utkáních skvěle vyšla sestava a myslím, že jsme byli po dvou domácích výhrách favority. Ale několik promarněných koncovek a série je vyrovnaná. Stále však věřím, že těžkou úlohu zvládneme a postoupíme,“ dodal.

Jednoduché to však mít rozhodně Františkovy Lázně nebudou. Do skvělé formy se především dostal Michal Beneš, který dokázal dokonce porazit nejúspěšnějšího hráče základní části extraligy a mistra republiky Antonína Gavlase ml.
 „Věřili jsme, že bychom mohli jedno utkání na domácí půdě vyhrál, ale že vyrovnáme sérii, to je opravdu překvapení i pro nás. Mám radost z toho, že se mi podařilo porazit Tondu Gavlase. Už ve Františkových Lázních jsem nad ním vedl 2:1, ale pořád jsem cítil, že je za stolem lepší. Taky jsem nakonec prohrál. Teď se mi to ale povedlo dotáhnout do vítězného konce. Hrát rozhodující utkání opět doma, asi by byly šance na postup vyrovnané. Ovšem takhle si myslím, že soupeř bude opět mírným favoritem,“ řekl po vítězném duelu havířovský čtvrtfinálový trumf. Společně s ním se do herní pohody dostal i Ivan Karabec, který opět dokázal bodovat. A muziku havířovského týmu tvrdí zkušený Marek Čihák. Čtvrtý duel série byl pro favorizované Západočechy jasným signálem, že v semifinále soutěže ještě zdaleka nejsou.

Extraliga mužů, sezona 2016/2017, čtvrtfinále play off

SKST Charvát Baník Havířov – SK TTC Františkovy Lázně 4:2, stav série: 2:2

Marek ČIHÁK – Romualdo MANNA 3:1 (-10,7,4,10), Ivan KARABEC – Tomáš PAVELKA 1:3 (-8,8,-6,-5), Michal BENEŠ – Antonín GAVLAS ml. 3:2 (-6,10,-7,11,5), Ivan KARABEC – Romualdo MANNA 3:0 (10,7,7), Marek ČIHÁK – Antonín GAVLAS ml. 0:3 (-4,-9,-4), Michal BENEŠ – Tomáš PAVELKA 3:2 (-7,11,-4,6,5).

Program, 5. utkání

Pondělí, 24. dubna v 18 hodin

SK TTC Františkovy Lázně – SKST Charvát Baník Havířov (18)

 
22.4.2017 | autor: Nikolas Endal | přečteno: 640x
zpět