ÚVOD
V PÁTÉM UTKÁNÍ ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF Extraligy jsme prohráli 2:4
 

Západočeši opět spoléhali především na Antonína Gavlase, který vyhrál obě své dvouhry

Přes tři a půl hodiny jsme bojovali s hráči TTC Františkovy Lázně ale v rozhodujícím utkání o postup do semifinále extraligy jsme nakonec prohráli 2:4 a z postupu se radovali domácí.
Dva body zařídil Antonín Gavlas, po jednom přidali Tomáš Pavelka a Romualdo Manna. Západočeši se v semifinále utkají s týmem SF SKK EL Niňo Praha. Druhou dvojici tvoří TTC Ostrava 2016 a DTJ Hradec Králové.

Série nabídla mimořádně dramatickou podívanou a rozhodující páté utkání vyrovnanost celé série podtrhlo. Domácí sice šli zásluhou Antonína Gavlase a Tomáše Pavelky do vedení 2:0, jenže hráči Havířova dokázali vyrovnat. Nejprve porazil Michal Beneš Itala Romualda Mannu a pak přidal druhý bod Marek Čihák po výhře nad Tomášem Pavelkou.

Klíčem k vítězství mohla být pátá dvouhra, která vítězi dávala možnost mečbolu celé série. Antonín Gavlas s Michalem Benešem v posledním měření sil v Havířově prohrál, ale tentokrát šel jasně za svým cílem. Vyhrál první dva sety a ve třetím už vedl 9:5. Pak ale najednou chyboval a po třech ztracených bodech si vzal oddechový čas. Ani to nepomohlo, set prohrál 9:11 a další sadu 6:11. Úřadující mistr republiky a nejlepší extraligový hráč základní části se ovšem dokázal v pátém dějství vzpamatovat. Od stavu 5:5 získal šňůrou tří bodů náskok, který už nepustil.

Dramatický souboj vyvrcholil bojem Romualda Manny s Ivanem Karabcem. Ital ve službách Františkových Lázní měl za sebou v sérii už šest prohraných zápasů v řadě. Ten sedmý ovšem nakonec zvládl. S Karabcem se tahali o každý míček, emočně bezesporu nejzajímavější souboj vrcholil v pátém setu za stavu 9:9, kdy Manna dobrým servisem dotáhl zápas do vítězného konce.

 

Extraliga mužů, sezona 2016/2017, čtvrtfinále play off

SK TTC Františkovy Lázně – SKST Charvát Baník Havířov 4:2, konečný stav série: 3:2

Antonín GAVLAS ml. – Marek ČIHÁK 3:1 (-4,6,6,9), Tomáš PAVELKA – Ivan KARABEC 3:0 (8,2,4), Romualdo MANNA – Michal BENEŠ 1:3 (6,-8,-9,-7), Tomáš PAVELKA – Marek ČIHÁK 0:3 (-3,-7,-4), Antonín GAVLAS ml. – Michal BENEŠ 3:2 (5,2,-9,-6,6), Romualdo MANNA – Ivan KARABEC 3:2 (5,-3,8,-8,9).

 
25.4.2017 | autor: Nikolas Endal | přečteno: 514x
zpět