ÚVOD
ÚSPĚŠNÉ BODOVACÍ TURNAJE MLÁDEŽE V HAVÍŘOVĚ A OSTRAVĚ.
 

Tradiční turnaj Miloše Teicherta v hale TJ Ostrava KST začal v sobotu ráno kategoriemi juniorů a juniorek. Havířovští měli opět silné zastoupení a ambice na medaile byly velké .Díky neočekávaně velké účasti byl pořadatel nucen zrušit soutěže čtyřher,protože i bez této soutěže se hrálo do pozdních večerních hodin. Vlastně zájem mládeže v celé České republice hrát Bodovací turnaje roste a je otázkou, zda-li by se nad tady tímto trendem nemělo zamyslet a trochu pozměnit pravidla a případně  omezit počet účastníků.

V Kategorii juniorek jsme měli v soutěži tři zástupkyně, a to Gabrielu Štěpánovou, Kláru Hrabicovou(Witoszovou) a premiérově startující za SKST Baník Havířov Nelu Hanákovou, která k nám přestoupila ze Vsetína. Turnaj se Nele vydařil,když se v kategorii B dostala až do finále,kde si po vyrovnaném boji poradila s Rebekou Žižkovskou (SKST Hodonín) 3:2. Touto výhrou si zajistila na příští BTM účast v kategorii A. Gabča se opět probojovala až do semifinálových bojů,ale tam narazila na nepříjemnou soupeřku Kláru Ševčíkovou (SKST Hodonín),které na konec podlehla 1:3 a musela se tentokrát spokojit s bronzovou medailí.

V kategorii juniorů jsme tentokrát měli čtyři zástupce.Největší ambice měl asi Radim Bako,který potvrdil zvyšující se formu z posledních týdnů a i při tom,že byl nasazený do turnaje až jako hráč číslo  šest, procházel turnajem s lehkostí až do semifinále.Tam svedl opravdovou bitvu s talentovaným starším žákem Šimonem Bělíkem (TTC Ostrava 2016),kterého porazil 3:2.  Ve finále ho pak čekal Tomáš Martinko (TJ Ostrava KST),kterého přehrál a mohl se radovat z prvního místa. Vojtěch Mynář v turnaji nezačal nejlépe,když nepostoupil ze skupiny,ale pak se rozehrál a v soutěži útěchy se dostal až do finále,kde těsně prohrál se Šimonem Jadrným (HB Ostrav Havlíčkův Brod) 0:3.

 Velkou cenu Havířova čekaly soutěže mladšího žactva,kde jsme opět měli několik našich hráčů. Nejvýraznějšího výsledku dosáhl Daniel Košťál (SKST Baník Havířov),když se dostal přes těžký zápas v semifinále,kde porazil 3:2 Víta Kadlece (Eliza Praha) až do finále.Tam ho čekal v této sezoně zatím nepřemožený Štěpán Brhel (SKST Hodonín).Na konec Daniel prohrál 1:3,ale mohl být spokojený se stříbrnou medaili.K té pak ještě přidal druhou stříbrnou medaili ze čtyřhry, když ze svým novým deblovým parťákem Václavem Podrazilem (AC Sparta Praha) obsadili druhé místo.

Všem medailistům blahopřejeme a všem dalším hráčům přejeme mnoho úspěchů v právě začínající sezoně !!!!

 
23.10.2017 | autor: Radek Košťál | přečteno: 149x
zpět