Informace

Sportovní Klub Stolního Tenisu Baník Havířov

je občanské sdružení založené v roce 1954.
V součastnosti má náš klub 178 členů ve věku od 6-ti do 75 let.
V letošní sezóně se náš klub účastní celkem 5-ti ligových soutěží. A a B družstvo mužů hraje Extraligu, C družstvo mužů 1.ligu, A družstvo žen Extraligu a B družstvo žen 2.ligu. Ostatní družstva pak nastupují v krajském přeboru mužů, okresním přeboru a okresní soutěži mužů. 

V roce 1982 byla postavena pro náš klub specializovaná hala na stolní tenis na ulici Školní v Havířově - Šumbarku, kde náš klub působí dodnes.

                               
      Celkový pohled na halu s devíti stoly                      Hlavní vchod ze Školní ulice

Naše specializovaná hala na stolní tenis splňuje všechny podmínky pro konání mezinárodních a českých mistrovských utkání. Součástí haly je hlediště pro 300 diváků.
Pro trénink máme postaveno 9 stolů s dostatečným prostorem pro děti i dospělé.
V součastnosti v naší hale trénuje denně cca 100 hráčů v pěti skupinách. V dopoledních hodinách je hala využívána početnou skupinou veteránů - důchodců, po nich nastupují vrcholoví hráči profesionálové a Sportovní centrum mládeže. Po krátké polední pauze začne odpolední program přípravka, po ní nastoupí ke svému druhému tréninku opět Sportovní centrum mládeže, společně se skupinkou mladší mládeže a děvčat. Celodenní program v hale ukončí buď skupina starší mládeže nebo občané města Havířova, kteří hojně využívají hodiny vyhrazené pro veřejnost. Takto je naša hala využívána den co den od pondělí do pátku.

O víkendech pravidelně nastupují ke svým utkáním naše družstva ligová i regionální, v letošní sezóně o víkendech odehrajeme na domácích stolech celkem 82 mistrovských utkání v základních částích všech soutěží. 

O víkendech v naší hale rovněž pořádáme turnaje pro všechny věkové kategorie od městských turnajů přes celostátní až po mezinárodní turnaje.
V letošní sezńě jsme již uspořádali, nebo ještě uspořádáme Mezinárodní turnaj mládeže všech věkových Sattelite 2007, mezinárodní turnaj Velkou cenu města Havířova veteránů, dospělých a tělesně postižených. Celostátní bodovací turnaje Velou cenu města Havířova nejmladšího žactva, mladšího žactva, staršího žactva a dorostu, 2 - 3 krajské bodovací turnaje, 3-4 okresní bodovací turnaje, Havířovskou ligu základních škol a Velkou cenu osobností města Havířova.