Adam Štalzer mistrem republiky ve čtyřhře U21

Celkem pět medailí vybojovali na mistrovství republiky U21 a U13 havířovští stolní tenisté. Ze zlata se ve čtyřhře U21 radoval Adam Štalzer se svým spoluhráčem Františkem Onderkou z El Niňa Praha. Dvojice Daniel Košťál, Bořek Otáhal prohrála až ve finále a brala stříbro. Oliver Olejník v kategorii U13 vybojoval tři bronzové medaile.

Zlato ve čtyřhře pro pár Adam Štalzer, František Onderka bylo naprosto zasloužené. Potvrdil pozici nasazené jedničky a největší práci měl paradoxně hned v úvodním kole. V něm po pětisetovém boji vyřadil Štěpána Brhela s Jakubem Slapničkou. Pak už si poradil s bratry Morávkovými a ve finále bez ztráty setu přehrál Daniela Košťála s Bořkem Otáhalem. Ti vyřadili v semifinále nasazené dvojky Ondřeje Květona a Víta Kadlece, ve finále už ale na své další soupeře nestačili.

Ve dvouhře U21 nepostoupil bohužel žádný z havířovských hráčů ze skupinové fáze turnaje. Adam Štalzer a Bořek Otáhal prohráli všechny tři zápasy, Šimon Bělík dva, stejně jako Daniel Košťál. A do vyřazovací fáze se neprobojovala ani ve dvouhře žen U21 Lucie Masopustová, která rovněž třikrát prohrála.

Jediný, kdo se ve dvouhře prosadil, byl Oliver Olejník v kategorii U13. Porazil postupně Adama Štěpánka, Marka Nemčíka a Vojtěcha Laštovku a prohrál až v semifinále s Janem Kuncem z HB Ostrov. Ve čtyřhře pak společně s Martinem Ratajským z Olomouce došli také až do semifinále, kde prohráli s Tobiášem Fabiánem a Filipem Račákem. Třetí bronz pak přidal ve smíšené čtyřhře. Společně s Adélou Brhelovou z Hodonína v semifinále nestačili na dvojici Jan Kunc, Aneta Ježková.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz