Adam Štazer zůstává na dva roky v Havířově

Medailista z MEJ kadetů v Kluži Adam Štalzer už rok působí v havířovském klubu, kam přestoupil z TJ Ostrava KST. V letošní sezoně nastupoval za béčko v I. lize, kde má aktuálně bilanci 37 vítězství a 7 porážek. V Extralize mužů hraje na střídavý start za SKST Cheb a jeho bilance je 3 vítězství a 4 porážky.

Před několika dny podepsal s klubem dvouletou smlouvu a věří, že se v příštích měsících bude dál zlepšovat a v nejvyšší domácí soutěži dostane příležitost častěji.

Co pro vás dvouletá smlouva v Havířově znamená?

Bude to samozřejmě těžké prosadit se v silné konkurenci extraligového áčka. Rozhodnul jsem se na podpisu dvouleté smlouvy hlavně kvůli podmínkám k tréninku. Tady je vše na skvělé úrovni, od sparringu, trenérů, ale také možnosti regenerace a celkovém zázemí. Jsem tady velmi spokojený, i když vím, že v týmu bude přetlak. Ovšem takový ten zdravý přetlak. Budeme bojovat o místo v sestavě, což je velmi motivující. Velikou roli hrál také fakt, že změním vysokou školu a budu studovat tady v regionu.

V Havířově jste v sezoně hrál pouze I. ligu a jedno utkání Evropského poháru. To zřejmě není meta, ke které míříte?

Samozřejmě, jak už jsem řekl, chci se poprat o místo v áčku a hrát co nejvíc extraligových utkání. To ale neznamená, že nebudu hrát také I. ligu. Budu potřebovat odehrát co nejvíc zápasů, to je jasné.

Skončil jste v juniorské kategorii a naskočil do kategorie dospělých. Jaká to byla z vašeho pohledu změna?

Myslel jsem si, že to bude o něco lehčí. Musím dál hodně trénovat a pracovat na zlepšení. V Ostravě jsem měl tréninkový plán trochu jiný. Tím, že mám hodně málo zápasů a hlavně nehraji už juniorské mezinárodní turnaje, cítím, že to není ono. Minulý rok jsem odehrál hodně juniorských turnajů, letos prozatím nic. Ale s tím se musím vypořádat.

V letošním roce to s mezinárodními turnaji asi nebude ani dál o moc lepší. Je to tak?

Ano, systém mezinárodních turnajů dospělých je dost nekompromisní. Když nemáte dobré postavení na žebříčku, nikam se vlastně nepodíváte. Věřím, že dostanu šanci na turnajích, které se budou hrát tady v Česku. A tam budu muset udělat nějaký výsledek. Jinak se k bodům do světového žebříčku těžko dostanu. Uvažoval jsem, že bych jel někam do zahraničí z prostředků, které mám od Centra individuálních sportů Ostrava, ale to se teprve uvidí. Vše záleží na tom, kam se vůbec budu moci přihlásit.

Takže hlavní plán pro tento rok je co?

Jednoznačně mistrovství republiky mužů a žen na konci března. Bude se hrát v Havířově a já bych tam chtěl uhrát nějaký dobrý výsledek.

Kde vidíte největší rozdíl pro přípravu mezi ostravským a havířovským klubem?

Když jsem se rozhodoval někdy v roce 2016, kam ze svého mateřského klubu ve Frýdlantu nad Ostravicí půjdu, byl už tehdy v hledáčku Havířov. Ale rozhodl jsem se pro TJ Ostrava a vím, že jsem udělal dobře. Tam byla skvělá a silná skupina hráčů, takže jsem se posunul hodně dál. Ale nyní je situace jiná a podmínky pro další růst v kategorii mužů jsou nyní lepší v Havířově. Nová hala, kvalitní tréninková skupina, reprezentační soustředění, trenéři, zkrátka vše, co hráč potřebuje. Jsem moc rád, že to vyšlo.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz