Atraktivní los druhé fáze Champions League

Fanoušci v Havířově, Havlíčkově Brodu i Hodoníně se mají na co těšit. Los druhé fáze Champions League českým klubům přisoudil velmi atraktivní soupeře. Vylosována byla i druhá fáze Evropského poháru, v níž budou hrát čtyři české kluby.

Jedno z největších překvapení první fáze Ligy mistrů Havířov bude ve druhé fázi hrát ve skupině A společně s německým 1. FC Saarbrücken TT a francouzským AS Pontoise Cergy. To znamená, že na sever Moravy zavítají bývalí spoluhráči Tomáš Polanského. Patrick Franziska, Darko Jorgič, Eduard Ionescu nebo Japonec Yuto Muramatsu. Soupiska německého klubu je nabitá hvězdnými jmény a je prakticky jedno, v jaké Saarbrücken přijede sestavě. Bude velikým favoritem. Totéž ale platí i o francouzském klubu, v němž hrají Marcos Freitas, Tristan Flore nebo dvojice Korejců Lim Jonghoon a Oh Jungsun.

O parádní zábavu se los postaral také divákům v Havlíčkově Brodu. Český mistr bude hrát ve skupině B proti německému TTC Neu Ulm a polskému Grodzisku Mazowieckému. Nic na tom nemění ani skutečnost, že polský velkoklub v kulturním domě Ostrov hrál už vloni. Hráči jako Panagiotis Gionis, Marek Badowski, Milosz Redzimski nebo Japonec Jin Takuya jsou zárukou kvality. A pak je tady německý Ulm. To je klub s nejzářivějšími hvězdami v Evropě vůbec. Švédský fenomén Truls Moregard, japonská hvězda Tomokazu Harimoto, Nigerijec Quadri Aruna, Němec Dimitrij Ovtcharov nebo Lin Jun-Ju z Taiwanu. To nepotřebuje komentář.

Ženy SKST PLUS Hodonín budou hrát ve skupině B společně se španělskou Cartagenou a francouzským TT Saint Quentin. Španělské reprezentantky Marii Xiao a Sofii Xuan-Zhang doplňují na soupisce další Asiatky Li Yao a Lin Ye, takže českého mistra něčená nic jednoduchého. Francouzský Saint Quentin hrál vloni proti Moravskému Krumlovu a stále má v sestavě obranářku Polinu Michajlovovou, zkušenou Rumunku Danielu Dodeanovou-Monteirovou, Francouzku Camille Lutzovou a další kvalitní hráčky.

Zatímco druhá fáze Ligy mistrů i mistryň se hraje v říjnu až prosinci ve skupinách systémem každý s každý (doma-venku), Evropský pohár mužů i žen se bude hrát opět turnajovým způsobem. Muže SF SKK El Niňo Praha čekají ve skupině A německý ASV Grünwettrsbach, polský Global Pharma Orlicz a španělský CTT Les Borges. Hráči TTC Ostrava 2016 pak ve skupině B změří síly se španělským Robin Hat Prosco L´Escala, belgickým Sokah Hoboken a maďarským PEAC Kalo-Meh.

Ženy HB Ostrov budou hrát ve skupině A proti portugalskému CTM Mirandela a rakouskému LZ Linz Froschberg, poslední český zástupce TT Moravský Krumlov hraje ve skupině D a jeho soupeři jsou španělský Girbau-Vic TT a polský Bebetto AZS UJD.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz