Bajger na Ostravu sám nestačil

Mimořádně vyrovnaný souboj svedli hráči TTC Enfireex Ostrava a Charvátu Havířov v rámci 16. kola.

Z výhry se po třech a půl hodinách radovali domácí, kteří vyhráli 3:2. Udrželi se tak na druhém místě v tabulce. Havířov je pátý se stále reálnou nadějí na umístění v první čtyřce pro play off.

Ostravané nastoupili v sestavě s majitelem klubu Petrem Korbelem a od úvodních výměn první dvouhry bylo zřejmé, že tento duel neskončí jednoznačným výsledkem. Šimon Bělík s Petrem Davidem rozehráli pětisetovou bitvu, ve které domácí hráč nejprve ve čtvrtém setu nevyužil dva mečboly, aby pak v setu následujícím až ten třetí využil.

I ve druhé dvouhře rozhodovaly koncovky a pevnější nervy měl Ondřej Bajger. Sice jeden set s Jakubem Kleprlíkem prohrál, ale ve čtvrtém setu se štěstím využil čtvrtý mečbol a srovnal. Duel trojek proti sobě svedl dva bývalé kolegy z reprezentace. Poprvé v sezoně nastoupil za domácí Petr Korbel, hostující Marek Čihák měl za sebou naopak úspěšnou premiéru před týdnem. Korbelovo vítězství 3:1 se ukázalo jako rozhodující v celém utkání.

Hned v následující dvouhře totiž Ondřej Bajger potvrdil svoji skvělou formu. Trpělivě vzdoroval Šimonu Bělíkovi a v rozhodujícím setu dokonce odvrátil dva mečboly. Zápas vynikající úrovně dodal celému utkání opět na dramatičnosti.

A poslední dvojice tento trend ještě podpořila. Kleprlík s Davidem se přetahovali o vedení a v rozhodujícím setu se snad dohodli, že divákům u streamu páteční večer ještě víc zdramatizují. Kleprlík měl dva mečboly za stavu 10:8, David srovnal, pak ale domácí hráč získal další bod a ve chvíli, kdy uhrál poslední dvanáctý, lehl si na zem a radoval se, jako kdyby vyhrál mistrovský titul.

Výsledek utkání 16. kola

TTC Enfireex OSTRAVA – SKST Charvát Havířov 3:2

Šimon Bělík – Petr David 3:2 (9,-6,7,-10,10), Jakub Kleprlík – Ondřej Bajger 1:3 (-9,10,-11,-12), Petr Korbel – Marek Čihák 3:1 (8,-6,5,4), Šimon Bělík – Ondřej Bajger 2:3 (-3,5,15,-7,-10), Jakub Kleprlík – Petr David 3:2 (4,-8,-5,7,10).