Bezchybný vstup do Europe Trophy Grand Finals

Do třídenního závěrečného turnaje evropského poháru Europe Trophy, který se hraje v Národním tréninkovém centru v Havířově, vstoupili domácí hráči bezchybně. Porazili ve dvou úvodních kolech své soupeře bez ztráty bodu a už nyní mají jistou účast v semifinále.

Družstvo posílil uzbecký reprezentant Zokhid Kenjajev, který navíc podepsal s klubem smlouvu na příští sezonu. V prvním utkání proti anglickému Eatonu vyhráli všichni tři havířovští hráči bez jediné ztráty setu, v druhém utkání proti estonskému Taltechu set ztratil Petr David. Jinak ovšem byli svěřeni trenéra Kamila Koutného o třídu lepší než jejich soupeři.

Turnaj pokračuje v sobotu posledními duely ve skupinách a pak budou následovat semifinálová utkání a utkání o konečné umístění na 5. až 8. místě. Výkony úvodního dne však dávají velikou naději, že se Havířov probojuje až do nedělního finále, které začíná v 11. hodin.

Europe Trophy Grand Finals, Havířov

Skupina B

Draycott & Long Eaton TTC (Angl.) – SKST TESLA BATTERIES Havířov 0:3

Naphong Boonyaprappa – Jan VALENTA 0:3 (-7,-8,-8), Connor Green– Zokhid KENJAJEV 0:3 (-8,-8,-8), Rhys Davies – Petr DAVID 0:3 (-3,-2,-8).

SKST TESLA BATTERIES Havířov – Taltech Sports Club (Est.) 3:0

Zokhid KENJAJEV – Mart Kurvet 3:0 (3,2,6), Šimon BĚLÍK – Arturs Reinholds 3:0 (6,7,7), Petr DAVID Stanislav Strogov 3:1 (-9,5,7,6).