Blíží se další ročník seriálu Joola Satellite Tour

Nová mládežnická sezona začíná tradiční sérii turnajů Joola Satellite Tour, která je jednou z nejstarších v Evropě. Letos se koná už 26. ročník. Letos poprvé změří hráči a hráčky v kategoriích mladší žactvo, starší žactvo a dorost své síly v Ružomberku (12. - 13. srpna), pak se seriál přesune do Havířova (15. - 16. srpna ) a vyvrcholí v Hluku (18. - 19. srpna).

Turnaje se započítávají do žebříčku ČR a SR mládeže. Je to jediná příležitost, jak oficiálně změřit síly mládeže českých a slovenských hráčů za účasti B kádrů reprezentace obou zemí. I to je jeden z důvodů, proč bývá tradičně na těchto turnajích velmi kvalitní obsazení.

V loňském roce se v seriálu Satellite Tour představila celá řada reprezentantů a reprezentantek, kteří letos hráli na MEJ v Kluži. V Topolčanech například vyhrát kategorii starších žáků Slovák Adam Klajber, mezi žákyněmi byla nejlepší Ukrajinka Vasylysa Kanunniková, dorost vyhráli Slovák Jakub Zelinka a Tatiana Kukulková. Podobné to bylo i v Havířově, kde obhájili prvenství Adam Klajber a Vasylysa Kanunniková, v dorostu pak vyhráli Ukrajinec Oleksii Horbanenko (ve finále porazil domácího Radima Baka) a Slovenka Nikoleta Puchovanová. V Hluku se pak dočkali i Češi. Dvouhru starších žáku ovládl Ondřej Květon, starších žákyň pak Kristýna Kacálková. Turnaj dorostenců vyhrál Slovák Jakub Zelinka a dorostenek Běloruska Margarita Baltusiteová.

Řada účastníků juniorského šampionátu v Rumunsku bude určitě i letos připravena bojovat o body do žebříčku a samozřejmě o místa na stupních vítězů. Podobně jako v minulých letech je každý ze tří dvoudenních turnajů rozdělen na soutěže jednotlivců, které se hrají první den, a soutěže družstev, které jsou na programu druhý den.

Přihlášky na Joola Satellite Tour je možno zasílat do 8. srpna 2018 na e-mail: ttsatellitetour@gmail.com

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz