Céčko mužů vyhrálo základní část 2. ligy

V základní části mistrovských soutěží se nedařilo jen extraligovým týmům. Mezi nejlepší patřila také družstva v 1. lize a 2. lize mužů, spokojené může být i družstvo žen v 1. lize.

Ve druhé nejvyšší soutěži mužů obsadilo havířovské béčko pátou příčku a nezasáhne tak do play off o výhru v soutěži. Nejvytíženějším hráčem družstva byl Daniel Košťál, který si udržel úspěšnost nad 55 %. Ovšem v béčku dostávali příležitost hlavně cizinci, trénující v Národním tréninkovém centru. Tak například thajský hráč Chee Feng Long vyhrál všech osmnáct dvouher, Ellsworth Le ze Singapuru také neochutnal hořkost porážky a vyhrál čtyři dvouhry, Izraelec Itay Avii skončil s bilancí 63 %. V sedmi utkáních nastoupil také člen extraligového áčka Šimon Bělík a jeho úspěšnost byla přes 80 %.

Ještě větší radost měli ze svého účinkování ve 2. lize hráči havířovského céčka. S šestapadesáti body vyhráli základní část o pět bodů před druhým Hodonínem a zahrají si play off o postup do 1. ligy. V týmu se podařilo skloubit mladé hráče se zkušenou dvojicí Jiří Tomaniec a Jiří Gráf. Ten také mladší spoluhráče právem za jejich výkony pochválil. „My s Jirkou Tomaniecem jsme si odehráli svoje s úspěšností kolem padesáti procent. O prvním místě v tabulce rozhodli mladí hráči, kteří od minulého roku zaznamenali slušný progres a opravdu hráli skvěle. Matyáš Kolečkář patřil vůbec k nejlepším v soutěži, dařilo se i Martinovi a Vojtovi Slaným. Moc si vážíme toho, že se nám podařilo skončit po základní části první, protože i z jiných klubů zazněly názory, že soutěž měla nejvyšší kvalitu za posledních několik let,“ řekl Jiří Gráf a dodal: „Čeká nás nyní semifinále a pak případně finále. Určitě se pokusíme soutěž vyhrát a postoupit.“

Ve druhé nejvyšší soutěži žen se rozhodně neztratilo béčko Havířova, které skončilo ve skupině B na šestém místě. Nejvytíženější hráčkou družstva byla Lucie Masopustová s úspěšností přes 55 %. Lucie Juchelková nastoupila jen v osmi utkáních, ale její úspěšnost překročila 60 %. Lucie Obdržálková s Olenou Čerňavskou této dvojici pouze sekundovaly.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz