Cenné vítězství nad Libercem

Dva kluby, které měly v dosavadním průběhu Extraligy mužů na svém kontě jediné vítězství, proti sobě nastoupily v předehrávce 8. kola. Před kamerami ping-pong.tv a také stanice ArenaSport TV se více dařilo domácím. Vítězství 3:1 bylo zasloužené a zásadní měrou se na něm podílel Petr David.

Nejzkušenější hráč havířovského družstva neměl nijak oslnivý vstup do sezony, ovšem tentokrát zmobilizoval všechny síly a své kolegy podržel. Hned v úvodní dvouhře přitom musel vybojovat pětisetovou bitvu proti Jakubu Seibertovi. Měl pomalejší vstup do zápasu, ale nakonec se radoval z výhry.

Na jeho bojovný výkon navázal ve druhém zápase Ondřej Bajger, který vyprovodil od stolu Michala Blinku bez ztráty setu. Skvěle rozehranou partii mohl a chtěl dotáhnout do vítězného konce Jan Valenta. Nejmladší člen domácího týmu však neměl štěstí. Zradila ho psychika, protože tři výborně rozehrané sety proti Davidu Průšovi ztratil v závěru. Dva setboly nevyužil už ve druhém dějství, dalších pět za stavu 10:5 ve třetím a 10:8 vedl i v setu čtvrtém.

Jeho bod sice dal hostům naději a zvrat v utkání, ale ten se nakonec nekonal. Nedovolil to Petr David, jemuž se vrátila pohoda na raketu. V úvodu duelu s Michalem Blinkou sice ještě často kazil, ale bojovným výkonem otočil nepříznivý vývoj prvního setu a nakonec z toho bylo vítězství 3:0. "První set mi Michal daroval. Tam vedl hodně a pak udělal spoustu chyb. Myslím, že mi hodně pomohlo vítězství v první dvouhře. Hlava už začala normálně fungovat, začal jsem si věřit. To bylo důležité," spokojeně hodnotil svůj výkon.

S ním byl spokojený i trenér Kamil Koutný, který v minulých utkání sledoval, jak jeho svěřenci prohrávají jednu koncovku za druhou. "Moc bych si přál, aby se Petr s Ondrou psychicky zvedli. Prohráli toho hodně a teď se konečně chytli. Škoda naopak, že Honza Valenta svůj zápas prohrál. Ale on tam dělal spoustu chyb. Celkové jsem moc rád, že jsme vyhráli."

Předehrávka 8. kola

SKST Charvát Havířov - SKST Liberec 3:1

Petr David - Jakub Seibert 3:2 (-8,9,2,-8,7), Ondřej Bajger - Michal Blinka 3:0 (8,7,5), Jan Valenta - David Průša 1:3 (8,-13,-10,-10), Petr David - Michal Blinka 3:0 (9,8,8).