České juniorky bronzové na MEJ

Soutěže družstev na mistrovství Evropy juniorů v Ostravě jsou minulostí. Rusko ze čtyř finálových účastí proměnilo ve zlato dvě - uspělo v juniorech a kadetech. V juniorkách se radují Němky, v kadetkách zvítězila Francie.

Českým fanouškům ovšem největší radost udělaly juniorky, které vybojovaly bronzové medaile a navíc si vítězstvím v utkání o třetí místo nad Francií zajistily účast na mistrovství světa v thajském Bangkoku. Na úspěšné cestě turnajem se podílely i dvě havířovské hráčky Gabriela Štěpánová a Klára Hrabicová. Družstvo táhla česká juniorská jednička Zdena Blašková, které ovšem v důležitých momentech skvěle sekundovaly ostatní spoluhráčky Linda Záděrová a právě Štěpánová s Hrabicovou.

V důležitém utkání proti Německu, které znamenalo vítězství ve skupině a výhodné nasazení v osmifinále, porazila Gabriela Štěpánová za stavu 1:1 Anastasii Bondarevovou. Navázala tak na úvodní výhru nad Nizozemkou Emine Ernstovou a pak v osmifinále zdolala i Norku Lisu Lengeovou. Klára Hrabicová se při své premiéře na evropském šampionátu blýskla výhrou nad tureckou reprezentantkou Gemze Cotraovou.

Juniorský evropský šampionát pokračuje v Ostravě soutěžemi jednotlivců. Snad se i tam dočkají havířovští hráči a hráčky nějaké výraznějšího úspěchu.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz