České ženy čeká kvalifikace na ME družstev

Zatímco česká mužská reprezentace má za sebou už dvě kvalifikační utkání o postup na závěrečný turnaj ME družstev 2019, ženy do bojů teprve vstupují. Ve skupině A4 hostí 18. dubna od 17 hodin v havířovské herně Maďarsko.

Na rozdíl od mužů hrají I. fázi kvalifikace v elitní skupině a tomu také odpovídají jejich soupeřky. O dvě postupová místa se utkají s Maďarskem a Španělskem. Jako první je čekají Maďarky v čele s třiatřicátou hráčkou světového žebříčku Georginou Potaovou. Společně s ní by se havířovskému publiku měly představit zkušené reprezentantky Szandra Pergelová (69. na světě) a Dora Madaraszová (90.). Maďarky v prvním utkání skupiny prohrály na vlastních stolech se Španělskem 1:3 a bezpochyby budou chtít toto klopýtnutí odčinit co nejdříve.

Trenér českého národního týmu Peter Engel na utkání nominoval to nejsilnější, co má k dispozici. Kvarteto Hana Matelová, Dana Čechová, Renata Štrbíková a Karin Adámková bude těžit z domácího prostředí a podpory publika. "Družstvo žen do elitní skupiny jednoznačně patří a my se budeme snažit zajistit si účast na závěrečném turnaji evropského šampionátu ve Francii co nejdřív. Proto je dobrý vstup do bojů ve skupině hodně důležitý," řekl už při nástupu do své funkce německý kouč.

Podobně jako v kategorii mužů, bude hrát závěrečný turnaj ME družstev ve Francii čtyřiadvacet týmů. Dvaadvacet jich postoupí ze dvou fází kvalifikace a následně je doplní družstva obhájců titulu a pořadatelské země. České ženy díky výsledku na posledním šampionátu hrají I. fázi v elitní skupině, z níž si první dvě družstva z každé ze šesti skupin zajistí přímo účast ve Francii. Třetí tým pak postoupí do II. fáze, kde bude hrát proti týmům z druhé výkonnostní skupiny (v ní aktuálně úspěšně hrají čeští muži).

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz