Češky mají tři třetí místa

Tři finálové zápasy byly na programu druhého hracího dne WTT Youth Contender v Havířově. Svoje soutěže dohrála děvčata U11, U13 a U17. Mezi nejlepší se probojovaly hned tři české hráčky, ale ani jedna si nezahrála závěrečný zápas o zlato.

V kategorii U11 vypadly Hanka Kodetová i Simona Holubová v semifinále. Vítězkou se nakonec stala Ukrajinka Diana Kolienniková, která ve finále porazila Němku Josephinu Neumannovou.

O postup do finále usilovala také v kategorii U13 Veronika Poláková. S nasazenou jedničkou Francouzkou Leanou Hochartovou sehrála vyrovnaný duel, vyhrála první set a po dvou prohraných dokázala ještě vyrovnat. V rozhodujícím pátém dějství však soupeřce podlehla v koncovce 9:11. Hochartová nakonec tuto kategorii vyhrála, když po dalším pětisetovém souboji porazila svoji reprezentační kolegyni Gaetane Bledovou.

Česká reprezentantka Helena Sommerová v kategorii U17 postoupila mezi osm nejlepších, kde ale narazila na Italku Nicole Arliaovou. Zápas se jí vůbec nevydařil a prohrála 0:3. Ani Italka se však nedostala až do finále. O prvenství si spolu zahrály Rumunka Elena Zahariová a Němka Anett Kaufmannová. Úspěšnější byla dvojnásobná mistryně Evropy v kadetkách Zahariová, která zvítězila 3:2 na sety.

Turnaj děvčat vyvrcholí ve středu závěrečnými zápasy v kategoriích U15 a U19. České barvy budou zejména v té starší kategorii hojně zastoupeny. V dopoledním programu druhého hracího dne se v kategorii U19 podařilo postoupit do vyřazovacích bojů Lindě Záděrové, Kristýně Pěnkavové, Tereza Bártové, Janě Vašendové, Heleně Sommerové a Kláře Hrabicové. V kategorii U15 postoupily Magdaléna Ščibrániová, Anna Holejšovská a Adéla Zoubková.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz