Cheb dokázal vyhrát i v Havířově

I po třetím kole nejvyšší domácí soutěže mužů jsou v čele tři neohrožené celky. Podle očekávání HB Ostrov, pak také ambiciózní TTC ENFIREEX Ostrava a možná trochu překvapivě také Cheb. Ovšem, kdo zná možnosti Antonína Gavlase, pro něj to zase až tak veliké překvapení není. Zvlášť, když bývalý reprezentant má k sobě hráče, kteří jsou schopni dělat klíčový třetí bod. V Havířově to byl tentokrát David Štěpánek a hosté ze západu Čech vyhráli 3:1.

Tahoun chebského týmu ještě v letošním ročníku neprohrál. V Havířově si na své konto připsal další dvě výhry a výrazným způsobem pomohl svému týmu k další výhře. Klíč k ní byl ale možná trochu jinde. Neuvěřitelně smolný den si vybral domácí Petr David, který prohrál úvodní duel s Davidem Štěpánkem ve třech koncovkách.

Nevyužil celkem deset setbolů, které si v průběhu zápasu vytvořil. V prvním setu vedl 11:10, v druhém pak 10:6. Nepomohl mu ani oddechový čas za stavu 10:9, vzápětí totiž i díky prasátku Štěpánek srovnal. Zcela určitě pak bude chtít Petr David hodně rychle zapomenout na třetí set . Vedl už 10:5 a hrozbu ztráty setu odvrátil chebský hráč dalším prasátkem. Domácí jednička už se nedokázala prosadit, Štěpánek srovnal na 10:10, následně odvrátil ještě dalších pět setbolů a vyhrál nakonec 17:15.

Utkání pak nasměroval k výhře Antonín Gavlas. Porazil nejprve Ondřeje Bajgera a následně po prohře chebského juniora Ondřeje Květona s Janem Valentou rozhodl v duelu s Petrem Davidem. I v něm měl ale domácí hráč možnost všechno obrátit. Jenže koncovky mu v tomto utkání opravdu nevycházely. Ve třetím setu vedl 11:10 a prohrál ho. Jen v tom čtvrtém dokázal setbol proměnit, jenže v rozhodujícím dějství Gavlas udržel pevnější nervy a vyhrál 12:10.

Výsledek utkání 3. kola

SKST Charvát Havířov - SKST Cheb 1:3

Petr David - David Štěpánek 0:3 (-11,-11,-15), Ondřej Bajger - Antonín Gavlas ml. 1:3 (-9,-8,6,-3), Jan Valenta - Ondřej Květon 3:0 (9,6,6), Petr David - Antonín Gavlas ml. 2:3 (-5,6,-11,10,-10).