Čtvrtfinále pro muže ještě neskončilo

Jasný úkol měli před sebou muži Havířova v odvetě čtvrtfinále play off nejvyšší domácí soutěže. Po prohře 0:3 na stolech TTC Enfireex Ostrava potřebovali v Národním tréninkovém centru zvítězit, aby si minimálně ještě o jedno utkání prodloužili sezonu. Povedlo se, po velmi vyrovnané bitvě odcházeli z haly s výhrou 3:1 a vynutili si rozhodující duel. Ten se bude hrát v neděli od 16 hodin v Ostravě.

Hned v úvodní dvouhře poslal domácí do vedení Ondřej Bajger, který porazil Felipeho Olivarese. Potvrdil skvělou formu z posledních měsíců a byl ústřední postavou svého družstva. Petru Davidovi totiž nevyšel souboj s Jakubem Kleprlíkem podle představ. V prvním setu nevyužil dva setboly, promarnil i vedení ve čtvrtém setu, a nakonec odcházel od stolu velmi nespokojený.

Domácí podržel ve hře vynikajícím výkonem ve třetí dvouhře Jan Valenta. Se slovenským juniorem Filipem Delinčákem se sice hodně nadřel, ztratil vedení 2:0 na sety, ale v rozhodujícím setu přece jen našel více sil a poslal domácí opět do vedení.

Další pětisetovou bitvu svedl Ondřej Bajger s Jakubem Kleprlíkem. Dvakrát vyhrál v dramatických koncovkách, dva sety prohrál, ovšem nakonec, podobně jako Valenta, zápas dotáhl do vítězného konce. „Měl jsem v závěru dost štěstí. Spadla mi tam dvě prasátka, pak jsem pokazil servis, ale nakonec jsem si v závěru řekl, že vyzkouším servis, kterým mohu soupeře zaskočit. Hraji ho jen výjimečně a na Kubu Kleprlíka jsem ho snad nikdy nehrál. Vyšlo to, neskončila pro nás sezona a pojedeme do Ostravy ještě bojovat. Oni budou mít výhodu domácího prostředí, ale my budeme bojovat,“ řekl po utkání hrdina večera.

Zatímco HB Ostrov a také KT Praha mají už postup do semifinále jistý, pokračuje boj o postup také v dalším čtvrtfinále. Hráči Chebu oplatili TJ Sokol PP Hradec Králové 2 prohru z prvního utkání a vyrovnali stav série na 1:1.

Výsledek čtvrtfinálového utkání

SKST Charvát Havířov – TTC Enfireex OSTRAVA 3:1

Ondřej Bajger – Felipe Olivares 3:1 (-10,4,6,5), Petr David – Jakub Kleprlík 1:3 (-11,-8,8,-9), Jan Valenta – Filip Delinčák 3:2 (8,8,-8,-13,6), Ondřej Bajger – Jakub Kleprlík 3:2 (10,-7,-6,10,9). Stav série: 1:1.