Čtyři české mužské týmy vstoupí do Champions League

Čtyři mužské české týmy čekají v tomto týdnu souboje v úvodní fázi prestižní Champions League. Dva z nich hostí základní skupiny, takže fanoušci v Havířově a Havlíčkově Brodu se mají rozhodně na co těšit.

Český mistr v soutěži mužů HB Ostrov Havlíčkův Brod ve skupině C změří síly s italským klubem Top Spin Messina EUCI, rakouským PANACEO Stockerau a poněkud méně známým rumunským CSS-CZAK Odorheiu Secuiesc. Hrát se bude od 22. do 24. září v Kulturním domě Ostrov, postup do druhé fáze Ligy mistrů si zajistí pouze vítěz této skupiny. Fanoušci se mohou těšit na hráče jako Koyo Kanamitsu, David Serdaroglu, Kim Taehyun, Niago Stoyanov, Matteo Mutti nebo Ovidiu Filimon.

Postupový klíč letošního ročníku evropských pohárových soutěží mužů je oproti loňsku poněkud odlišný. Tak hlavně v Lize mistrů se letos hraje čtvrtfinále, kam postoupí osm nejlepších týmů z druhého stupně soutěže. Co se však nezměnilo je, že z první skupinové fáze Ligy mistrů jdou dál pouze vítězové jednotlivých skupin. Ostatní týmy se přesunou o soutěž níž, tedy do Evropského poháru (Europe Cup).

O postup budou v domácím prostředí usilovat rovněž hráči SKST TESLA Batteries Havířov. Ti mají ve skupině B jednoho velmi atraktivního soupeře – českého vicemistra SF SKK El Niňo Praha. Dále pak o jedno postupové místo změří síly s dánským Roskilde Bordtennis BTK61 a belgickým TTC Sokah Hoboken. Ve dnech 21. a 22. září se tak velmi pravděpodobně v Národním tréninkovém centru představí exmistr Evropy Michael Maze, zkušený Alan Bentsen, Pär Gerell, Quentin Robinot a samozřejmě Jiří Vráblík či Tomáš Konečný.

Čtvrtý český zástupce v prestižní klubové soutěži TTC Ostrava 2016 svoji skupinu D odehraje od 20. září v rakouském Welsu. Dalšímu soupeři jsou pak španělský CTT Les Borges a polský KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniw. V domácím týmu jsou na soupisce Jiří Martinko, Petr Hodina, rakouský reprezentant Maciej Kolodziejcyk nebo Portugalec Joao Monteiro. Poláci mohou postavit například Japonce Kowa Nakamuru nebo Korejce Park Joengwoo.

Všechna utkání obou soutěží můžete sledovat živě na streamu ETTU TV ZDE

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE

 

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz