Daniel Horut vyhrál šampionát PARA stolních tenistů

Společné druhé Mistrovství ČR jednotlivců ve stolním tenise PARA hostil na začátku června jihomoravský Hodonín. Startovala na něm také havířovská dvojice Daniel Horut a Zbyněk Lambert. Z šampionátu neodjeli s prázdnou. Daniel Horut vyhrál sloučenou kategorii TT6-TT7 právě před Lambertem, společně pak vybojovali stříbro ve čtyřhře.

Soutěže jednotlivců kategorií TT6 – TT11 ovlivnila poměrně malá účast, přestože není podmíněna nominačními kritérii, může tedy hrát každý, kdo je zařazen do dané skupiny postižení. Bylo nutné tedy slučovat kategorie. Sloučenou kategorii TT6-TT7 vyhrál bez problémů Daniel Horut před reprezentačním kolegou Zbyňkem Lambertem. Překvapením bylo třetí místo jediného hráče TT6 na turnaji Jana Malce.

Hrála se také soutěž čtyřher s maximálním součtem 18. Zde byli jasnými favority Ivan Karabec a Vít Špalek. Překvapivě velké problémy jim ale nadělaly celkově nakonec druhý pár Daniel Horut a Zbyněk Lambert, oba hráči kategorie TT7, tedy výrazně více postižení. O výhře Karabce se Špalkem rozhodla až koncovka pátého setu. Bronz získal pár Jan Muška a Adolf Hüttl.

Posledními soutěžemi na šampionátu byly velmi prestižní dvouhry Open, které se hrají vyřazovacím systémem. V kategorii „stojících“ TT6 – TT11. Zúčastnit se jí mohou ale i vozíčkáři, ti ale do bojů o medaile již nezasáhli. V boji o bronz byl úspěšnější Lukáš Maxa, když si poradil s Miroslavem Plchem. Pěkným vyvrcholením celého mistrovství byl finálový souboj Ivana Karabce s Davidem Půlpánem. David začal výborně a byl od vítězství pouze jeden míček. Ivan ale zkušeně mečbol odvrátil a zápas otočil ve svůj prospěch.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz