Daniel Košťál vypadl s nasazenou jedničkou

Pouze jeden český hráč se probojoval do sobotních bojů kategorií U13 a U17 na turnaji WTT Youth Contender v Havířově. Ondřej Květon zvládl nejen oba zápasy ve skupině, ale pak také dva ve vyřazovací fázi a postoupil do čtvrtfinále. Neprohrál přitom ani jeden set.

Vyřazovací boje začaly pro české barvy výborně. V 1. kole dvouhry U17 uspěli Daniel Košťál, Vít Kadlec i Matyáš Lebeda a doplnili tak mezi dvaatřiceti nejlepšími Šimona Bělíka a Ondřeje Květona. Pak už ale bylo síto mnohem tvrdší. Smůlu měl zejména Vít Kadlec, který nastoupil proti Šimonu Bělíkovi. Držel s českou jedničkou této věkové kategorie krok, jenže v každém setu udělal o něco více chyb a prohrál 0:3.

Radovat se z losu nemohl ani Daniel Košťál, který si vyzkoušel, jaké je to hrát s nasazenou jedničkou a mistrem Evropy z MEJ v Ostravě Dariusem Movileanu z Rumunska. Jednoznačný souboj skončil výhrou favorita 3:0. Matyáš Lebeda nestačil na Francouze Alexise Kouraichoho, to Ondřej Květon se vytáhl. Porazil jiného Francouze Remi Chambet-Weila a postoupil do osmifinále.

Aby nebylo francouzských soupeřů málo, s dalším z nich změřil síly v boji o čtvrtfinále Šimon Bělík. Felix Lebrun, který hraje na Evropana velmi nezvykle penholderovým držením pálky. Český reprezentant se nedokázal v prvním setu vůbec dostat do správného tempa a uhrál jen tři míčky. Pak postupně našel recept na Lebrunovu hru a vývoj zápasu otočil. Rozhodující krok však udělat nedokázal. V pátém setu vedl už 7:4, pak ještě 8:6, ovšem aktivnější Francouz si nakonec došel pro postup.

Poslední v hale z českých hráčů zůstal Ondřej Květon, který si poradil s Maďarem Davidem Szantosim. Bylo to opět 3:0 na sety, ale bylo to v podstatě hodně vyrovnané.

V soutěži U13 se jako jediný z českých hráčů v hlavní soutěži představil Jan Škalda. Navíc měl štěstí při losování a byl nasazen přímo do čtvrtfinále. V boji o medaile však prohrál s Rakušanem Julianem Rzihauschkem 0:3. Oliver Balvar ani Martin Slaný se do vyřazovacích bojů ze základní skupiny neprobojovali.