Devět medailí ze šampionátu U17

Nebývale úspěšné mistrovství republiky mají za sebou mladí havířovští hráči a hráčky do 17 let. V Újezdu u Brna vybojovali celkem devět medailí, z toho dvě zlaté. O tři cenné kovy méně získali zástupci HB Ostrov Havlíčkův Brod a SK Dobré.

Se dvěma tituly mistryně republiky z jihu Moravy odjela Hanka Kodetová. Ve dvouhře zopakovala svůj triumf z nedávného šampionátu U21 a opět porazila Veroniku Polákovou, tentokrát v poměru 4:0. A společně se svojí velikou rivalkou pak spojily síly a vybojovaly zlato i ve čtyřhře. Ve finále porazily dvojici Vendula Šichanová, Anna Holejšovská 3:2.

Finále si zahrál i Matyáš Kolečkář společně s Vendulou Šichanovou. Ve smíšené čtyřhře našli přemožitele až v přímém boji o zlato. Prohráli s dvojicí Karel Jedlička, Veronika Poláková těsně 2:3 a museli se spokojit se stříbrnými medailemi.

Další havířovské cenné kovy už měly bronzovou barvu. Ve dvouhře dorostenců skončili v semifinále Matyáš Kolečkář po prohře 1:4 s Martinem Vaiglem a také Martin Slaný, který prohrál 0:4 s Janem Škaldou. Mezi dorostenkami se z třetího místa radovala Magdaléna Ščibrániová po prohře 1:4 s Veronikou Polákovou.

Na pomyslných stupních vítězů nechyběli zástupci Havířova ani v jedné ze soutěží. Ve čtyřhře dorostenců obsadili třetí místo Matyáš Kolečkář s Martinem Slaným. Nad jejich síly byli Lukáš Lebeda a Jan Škalda. Ve dvouhře dorostenek vypadl v semifinále pár Magdaléna Ščibrániová, Lucie Juchelková s Vendulou Šichanovou a Annou Holjšovskou. Ve smíšené čtyřhře stříbrného Matyáše Kolečkáře doprovodili ještě bronzoví Martin Slaný s Magdalénou Ščibrániovou a Hanka Kodetová s Janem Škaldou.

Kompletní výsledky šampionátu najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz