Dnes začíná WTT Feeder v Havířově

V Havířově dnes startuje premiérový ročník mezinárodního turnaje světového okruhu WTT Feeder. Do národního tréninkového centra se sjelo 120 hráčů a hráček z 29 zemí světa a mezi nimi je také pětadvacet českých reprezentantů. Dnes jsou na programu kvalifikační zápasy o postup do hlavní soutěže. Ta vyvrcholí finálovými duely v neděli.

Turnaj je velmi kvalitně obsazen. Jedničkou mezi muži je finalista nedávných Evropských her Portugalec Marcos Freitas, dvojkou skvělý Francouz Simon Gauzy a trojkou Dán Anders Lind. Na startu jsou i Korejec An Jaehyun, další Portugalec Joao Geraldo, ale jaké česká špička Lubomír Jančařík, Tomáš Polanský či úřadující mistr republiky Pavel Širuček.

V singlu žen bude nejvýše nasazenou hráčkou legendární Lucemburčanka Ni Xia Lian, hrát bude také stále se lepšící Slovenka Taťána Kukulková, která už atakuje padesátku světového žebříčku, Číňanky Li Yake, Chen Yi a řada dalších hráček zejména z Asie. Také mezi ženami budou o pocty nejvyšší usilovat reprezentantky Zdena Blašková, Kateřina Tomanovská a v ženské konkurenci se pokusí uspět i úspěšné kadetky Hanka Kodetová a Veronika Poláková.

Do dnešních kvalifikačních bojů zasáhne ve dvouhře mužů osm českých nadějí. Tomáše Martinka čeká v prvním kole Rakušan Christopher Kramer, Radim Morávek změří síly s Danielem Košťálem, Tomáš Koldas s Ukrajincem Antonem Limonovem, Štěpán Brhel s Adamem Štalzerem. Zajímavého soupeře los přisoudil Jakubu Kauckému. Hrát bude proti Mahdi Ahmadianovi, který má status uprchlíka. A těžký los má naopak Martin Šíp, kterého čeká Číňan Sun Zheng.

Ve čtyřhře mužů hrají kvalifikaci Tomáš Martinko se Šimonem Bělíkem proti dalšímu českému páru Daniel Košťál, Jakub Kaucký. Ženy s ohledem na nižší počet přihlášených hráček kvalifikaci nehrají a jejich soutěže ve dvouhře i čtyřhře začnou rovnou prvním kolem v pátek.

Program začíná každý den v 10 hodin, ve čtvrtek a v pátek je vstupné zdarma, víkendová vstupenka stojí na každý den sto korun. Finálový blok začne v neděli v 17 hodin. Vybrané zápasy je možné sledovat také živě na streamu na YouTube kanálu World Table Tennis ZDE.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz