Do semifinále postoupila Ostrava

Po šesti dnech bojů ve čtvrtfinále play off Extraligy mužů známe všechny čtyři semifinalisty. Nejsou bohužel mezi nimi hráči Charvátu Havířov, kteří v rozhodujícím utkání prohráli na stolech TTC Enfireex Ostrava 2:3.

Opět to byla bitva o každý míček, podobně jako v předchozích utkáních v sezoně. Šťastnější byli tentokrát domácí, kteří se nakonec radovali z postupu. Havířovský kouč Kamil Koutný zamíchal sestavou a vsadil vše na jednu kartu. Posunul zkušeného Petra Davida na trojku a „nahoře“ nechal hrát Ondřeje Bajgera a Jana Valentu. Až do čtvrté dvouhry jeho plán vycházel do puntíku. Jakub Kleprlík porazil Valentu, pak Bajger vyrovnal po výhře nad Felipe Olivaresem a Petr David poslal hosty do vedení výhrou nad Filipem Delinčákem.

Teprve až pak dostala taktika havířovského trenéra trhlinu. V souboji jedniček totiž Jakub Kleprlík psychicky zvládl situaci a porazil Ondřeje Bajgera 3:0 na sety. Vyrovnal stav utkání s umožnil Olivaresovi bojovat s Valentou o rozhodující bod. V rozhodujícím zápase celé série vedl Felipe Olivares nad Janem Valentou 2:0 na sety, pak sice trochu zvolnil a havířovský mladík se nadechoval k protiútoku. Jenže víc, než jeden set Valenta nezískal. Ostrava vyhrála 3:2 a postoupila do semifinále.

„Změna sestavy v podstatě vyšla, protože opravdu chybělo málo a radovali bychom se my. Vedli jsme 2:1 na zápasy a Ondra Bajger vedl nad Kubou Kleprlíkem v prvním setu 7:3. Bohužel, tam se to zlomilo, Ondra set prohrál a pak už neměl šanci. Kuba byl prostě lepší. Měli jsme ještě jednu šanci, protože Honza Valenta mohl souboj s Olivaresem otočit. Ve čtvrtém setu vedl 8:4, pak 10:9 a byl z mého pohledu jasně lepší. Ale nedá se nic dělat, nevyšlo to,“ hodnotil utkání Kamil Koutný.

Byl pochopitelně po vyřazení smutný, ale celkově svůj tým musel za předvedený výkon v play off pochválit. „Teď jsem pochopitelně zklamaný, ale celkově jsem spokojený. Kromě prvního utkání jsme hráli velmi dobře a prohráli jsme sérii jen o pár míčků. Vždyť třeba Honza Valenta, kdyby vyhrál ten čtvrtý set, měli jsme k postupu velmi blízko.“

Semifinále play off Extraligy mužů začíná 20. dubna utkáním HB Ostrov – TTC Enfireex Ostrava. O den později se rozběhne i druhá série mezi KT Praha a SKST Cheb. Opět se bude hrát na dvě vítězná utkání.

Výsledek utkání čtvrtfinále

TTC Enfireex OSTRAVA – SKST Charvát Havířov 3:2

Jakub Kleprlík – Jan Valenta 3:0 (5,6,7), Felipe Olivares – Ondřej Bajger 1:3 (-7,-9,17,-10), Filip Delinčák – Petr David 0:3 (-8,-3,-10), Jakub Kleprlík – Ondřej Bajger 3:0 (9,8,5), Felipe Olivares – Jan Valenta 3:1 (8,3,-9,11). Konečný stav série: 2:1.

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz