Dohrávka v režii domácích

V dohrávce 4. kola Extraligy mužů porazili stolní tenisté Havířova tým z Hradce Králové 3:0 a v tabulce se posunuli na třetí příčku. Duel byl ovšem o přes jednoznačný výsledek velmi vyrovnaný.

Hned v úvodní dvouhře Radek Košťál dost potrápil domácí jedničku Uzbeka Zokhida Kenjaeva. Jeden set vyhrál, v dalším pak prohrál až těsně na výhody. Nakonec ale Kenjaev zařídil první bod pro havířovský celek.

Ten druhý trochu překvapivě vybojoval Jan Valenta. V duelu s Chilanem Felipe Olivaresem nebyl favoritem, jenže měl pevnější nervy v koncovkách. Po prohraném prvním setu vyhrál další dva poměrem 12:10 a pak už své snažení dotáhl do vítězného konce.

Vůbec nejvyrovnanější byl duel týmových trojek. Lépe začal hostujcíí Vlastimil Buben, jenže Šimon Bělík to ani za nepříznivého stavu 0:2 na sety nevzdal. Nejprve snížil, pak ve čtvrtém setu odvrátil dva soupeřovy mečboly a v tom následujícím pečetil vítězství domácích.

Výsledek dohrávky 4. kola

SKST TESLA BATTERIES Havířov – TJ Sokol PP Hradec Králové 3:0

Zokhid Kenjaev – Radek Košťál 3:1 (6,-7,5,10), Jan Valenta – Felipe Olivares 3:1 (-4,10,10,7), Šimon Bělík – Vlastimil Buben 3:2 (-9,-8,7,10,8).