Dorostenky na zlato nedosáhly

Po bojích o tituly mistrů České republiky družstev pro sezonu 2019/2020 v kategorii staršího žactva usilovali také dorostenci a dorostenky. Do Ostravy se sjela absolutní česká špička a turnaj nabídl dramatickou podívanou. Turnaj dorostenců vyhráli hráči TJ Ostrava KST, v dorostenkách byly nejlepší hráčky SKST Hodonín.

Obhájkyně titulu z minulého roku hráčky Havířova (Klára Hrabicová, Nela Hanáková, Diana Grimmerová, Magdaléna Ščibrániová) nebyly letos nejvýše nasazenými. Papírovým favoritem byl celek SKST Hodonín. Dvojice Linda Záděrová a Anna Klempererová neměla v průběhu turnaje větší problémy. V semifinále proti Ostravě sice prohrála čtyřhru, ale v singlech byly obě hráčky bezchybné. A to platilo také v souboji o zlato. V úvodní dvouhře dokázala Klempererová odvrátit Kláře Hrabicové tři mečboly, což se nakonec ukázalo jako klíč ke zlatu. Hodonínské hráčky opět ztratily bod ve čtyřhře, ovšem tři singly vyhrály a mohly se radovat.

Trenér Havířova Ján Medvecký byl ze zisku stříbrných medailí zklamán. Věřil, že jeho družstvo má na to, aby vybojoval titul. "Utkání rozhodla hned první dvouhra, kdy Klárka neproměnila tři mečboly. Linda Záděrová naopak hrála skvěle a předvedla bezchybný výkon. My jsme měli taktiku nastavenou tak, že Klárka udělá dva body a třetí přidáme ve čtyřhře. To bohužel nevyšlo. Jsem zklamaný, protože v posledních týdnech obě naše hráčky soupeřky z Hodonína porážely. Na satelitech i kontrolním turnaji. Proto jsem věřil, že máme na zlato," řekl po utkání.

Kompletní výsledky soutěže dorostenců najdete ZDE

Kompletní výsledky soutěže dorostenek najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz