Dorostenky zlaté, dorostenci slaví stříbro

Všechna tři havířovská družstva, která se o víkendu představila na mistrovství republiky v Ostravě, vybojovala medaili. Po stříbru starších žáků slavili zisk stejného kovu také dorostenci, dorostenky dokonce dosáhly na zlato.

Stejně jako v loňském roce nenašly svěřenkyně trenéra Jána Medveckého přemožitelky. Dvojice Gabriela Štěpánová a Klára Hrabicová (z lavičky jim celý turnaj fandila Nela Hanáková) si zlato určitě zasloužila. Ve finále proti pražské Kotlářce ztratila jeden zápas a hlavně vyhrála důležitou čtyřhru. "Finálový souboj byl téměř úplně stejný jako vloni. Soutěže družstev jsou něco jiného, než žebříčkové postavení hráček ve dvouhrách. Myslím, že jsme udělali v průběhu sezony kus práce a holky si titul zaslouží. Byť zrovna na šampionátu nehrály úplně podle mých představ. Ale musím je za bojovnost a nasazení pochválit," shrnul vystoupení svých svěřenkyň trenér Ján Medvecký.

Dorostenci prošli turnajem také bez většího zaváhání, jenže ve finále se museli sklonit před výkonem TJ Ostrava KST. Kvarteto Radim Bako, Vojtěch Mynář, Aleš Rusnák a Daniel Košťál až do rozhodujícího boje o zlato prohrálo pouze jeden zápas, Ostravané však byli v závěru přece jen lepší. Trenér Kamil Koutný ovšem stříbro považuje za obrovský úspěch. "Byli jsme sice druhý nasazený tým, jenže to nic neznamená. Kluci si to museli uhrát samo a povedlo se jim to. Ve finále to bylo hodně těžké. Radim Bako prohrál hned úvodní zápas a bez jeho bodů jsme na lepší výsledek pomýšlet nemohli. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu, speciálně bych však chtěl vyzdvihnout výkony Vojty Mynáře, který porazil dva velmi kvalitní hráče. Už delší dobu hraje dobře a na šampionátu to potvrdil," řekl trenér Koutný.

Finálové výsledky

Dorostenci: TJ Ostrava KST A - SKST Baník Havířov A 3:1

Tomáš Martinko - Radim Bako 3:0 (8,7,7), František Onderka - Vojtěch Mynář 3:0 (6,10,4), Radim Morávek - Aleš Rusnák 1:3 (-2,-4,1,-7), František Onderka - Radim Bako 3:1 (10,-4,9,10).

Dorostenky: SKST Baník Havířov - SK DDM Kotlářka Praha 3:1

Klára Hrabicová - Helena Sommerová 1:3 (-10,15,-6,-5), Gabriela Štěpánová - Niamh Štricová 3:1 (12,9,-9,5), Klára Hrabicová, Gabriela Štěpánová - Helena Sommerová, Niamh Štricová 3:1 (12,-7,18,11), Gabriela Štěpánová - Helena Sommerová 3:0 (4,2,7).

Kompletní informace o MČR dorostenců najdete ZDE

Kompletní informace o MČR dorostenek najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz