Drama se šťastným koncem

Velmi důležité body vybojovali hráči Havířova v utkání 6. kola Extraligy mužů na stolech Sokola PP Hradec Králové 2. Po dramatické bitvě vyhráli 3:2 a zaznamenali pátou výhru v sezoně.

Domácí tým opět nastoupil bez Jakuba Crhy, ovšem jeho místo jedničky téměř beze zbytku zastoupil Marek Klásek. Ten totiž ve druhé dvouhře porazil Petra Davida a srovnal stav utkání na 1:1. Když navíc Vlastimil Buben přehrál Jana Valentu, byli Východočeši krůček od vítězství.

Petr David měl sice Martinem Pavlicou překvapivě dost práce, ale výhra 3:1 znamenala vyrovnání. Rozhodnout musela až poslední pátá dvouhra. Lépe začal Ondřej Bajger, pak vyhrál dva sety Marek Klásek a ve čtvrtém setu měl domácí hráč dokonce dva mečboly. Bajger se nevzdal naděje, koncovku setu zvládl a pak si podobně vedl i v rozhodujícím dějství. Za stavu 9:9 měl výhodu dvou servisů, kterou využil.

Havířovské družstvo čeká už v sobotu další utkání. V něm přivítají na svých stolech v Národním tréninkovém centru pražské El Niňo. Další důležitý duel o postup do play off začíná v 15.30 hodin a sledovat ho můžete živě na ping-pong.tv.

Výsledek utkání 6. kola

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – SKST Charvát Havířov 2:3

Martin Pavlica – Ondřej Bajger 0:3 (-6,-3,-3), Marek Klásek – Petr David 3:0 (7,7,5), Vlastimil Buben – Jan Valenta 3:1 (-10,10,9,6), Martin Pavlica – Petr David 1:3 (-8,-11,7,-10), Marek Klásek – Ondřej Bajger 2:3 (-6,4,9,-12,-9).