Družstvo chlapců stříbrné na satellitu

Ve vynikajících výsledcích pokračovali i na druhém turnaji seriálu Joola Satellite Tour 2018 havířovští hráči a hráčky. V domácí herně se dařilo nejen dvojici Nela Hanáková a Tomáš Kment, která opět startovala v barvách národního týmu, ale blýskli se i další hráči.

V soutěžích jednotlivců na medaili dosáhla právě starší žákyně Nela Hanáková, která prohrála v semifinále s Helenou Sommerovou 0:3 a vybojovala bronzovou medaili. Ve stejné věkové kategorii dosáhl na bronz také Daniel Košťál, když v semifinále prohrál s Janem Pisárem 1:3. Vůbec nejlepšího výsledku dosáhl ve dvouhrách Radim Bako. Juniorský reprezentant postoupil do finále. V něm už ale nestačil na Františka Onderku a po vyrovnaném boji prohrál 1:3.

Z dalších domácích talentů v kategorii mladších žáků prohrál Tomáš Kment v barvách České republiky  ve čtvrtfinále se Slovákem Samuelem Kubjatkem 1:3 a Martin Slaný prohrál ve 3. kole s Bělorusem Nikonem Shuttovem 0:3. V kategorii starších žáků Vojtěch Slaný prohrál v 1. kole s Jonášem Rakem 2:3, Antonín Baroš prohrál ve 2. kole s Bělorusem Maksimem Liakhauem 1:3 a Jaroslav Bača až mezi nejlepšími šestnácti nestačil na Matyáše Lebedu a prohrál 0:3.

Nejpočetnější zastoupení měli Havířovští v kategorii juniorů. Kromě Radima Baka se do bojů o medaile nikdo nepropracoval. Michal Macurák prohrál ve 2. kole s Nico Longhinem z Německa 0:3, Vojtěch Mynář ve 2. kole s Janem Kramešem 1:3, Aleš Rusnák ve 2. kole s Šimonem Jadrným 1:3 a Matěj Sywiec rovněž ve 2. kole s Danem Janovským 1:3. Alexander Marosz jako jediný nepostoupil ze základní skupiny.

V kategorii juniorek byla Gabriela Štěpánová první nasazenou, ale nedokázala se ve čtvrtfinále dostat přes Janu Vašendovou, se kterou prohrála 2:3. Klára Hrabicová podlehla ve 3. kole Tereze Pytlíkové 1:3.

Mnohem výrazněji se naši hráči a hráčky prosadili v soutěžích družstev. Nela Hrabicová a Tomáš Kment si odvezli zlatou medaili, protože byli členy vítězných družstev České republiky. V soutěži chlapců se do finále probojovalo družstvo SKST Baník Havířov A ve složení Martin Slaný, Daniel Košťál, Aleš Rusnák. Prohrálo 0:3, ale zisk stříbrných medailí je bezesporu velikým úspěchem.

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz