Důležitá výhra nad Ostravou

V televizní předehrávce 16. kola extraligy mužů porazili hráči SKST TESLA BATTERIES Havířov družstvo TTC Ostrava 2016 3:0 a v tabulce si tak udrželi čtvrtou příčku. Diváci viděli dva pětisetové zápasy a v akci také domácího Zokhida Kenjaeva.

Uzbek, který se vrátil do Havířova po bezmála tříměsíční přestávce, naskočil hned do první dvouhry a měl co dělat, aby porazil silově skvěle vybaveného Alexandra Valucha. Vyhrál až v pěti setech a úplně spokojen se svým výkonem nebyl. „Nehrál jsem moc dobře, byl jsem nervózní. To se ale dalo čekat při prvním zápase. Takže z výhry mám radost,“ řekl po úvodní dvouhře.

Velmi důležitý byl souboj domácího Šimona Bělíka s hostující jedničkou Jakubem Kleprlíkem. Opět se rozhodovalo až v pátém setu a opět byl úspěšnější domácí hráč. Výsledek utkání podtrhnul Ondřej Bajger, kterému Petr Korbel vzdoroval vlastně jen v prvním setu. Pak se domácí hráč lépe pohyboval a nutil bývalého úspěšného reprezentanta k chybám. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě.

Výsledek utkání 16. kola

SKST TESLA BATTERIES Havířov – TTC Ostrava 2016 3:0

Zokhid Kenjaev – Alexander Valuch 3:2 (-6,8,10,-7,8), Šimon Bělík – Jakub Kleprlík 3:2 (5,-8,6,-8,5), Ondřej Bajger – Petr Korbel 3:0 (8,6,5).