Důležité extraligové vítězství mužů

Před kamerami televize ping-pong.tv svedli hráči Baníku Havířov velmi důležitý souboj s Libercem. V přehrávce 16. kola nejvyšší domácí soutěže mužů vyhráli 4:2 a v tabulce se posunuli na čtvrtou příčku právě před tým ze severu Čech.

Hned v úvodní dvouhře byla znát určitá dávka nervozity na obou hráčích. Domácí Petr David měl za sebou dlouhou šňůru vítězství, ovšem tuhle statistiku hostující Mohamed Shouman neřešil. Hrál velmi odvážně, vyhrál první dva sety a na zlepšenou hru domácí jedničky odpověděl v pátém setu opět bojovným výkonem.

Pětisetovou bitvu svedli také Radim Bako s Michalem Blinkou. Ovšem tentokrát se radoval domácí hráč. Nezačal sice příliš dobře a prohrával v prvním setu už 3:7, ovšem dokázal ho otočit. Snadné to ovšem v dalším průběhu vůbec neměl. Další dva sety prohrál a o výhře rozhodnul až v pátém setu.

Vývoj celého utkání otočil ve prospěch Havířova Martin Koblížek, který vyhrál nad Jakubem Seibertem 3:1. Po bezproblémovém prvním vyhraném setu přenechal trochu iniciativu svému soupeři a jak sám po zápase přiznal, až opětovný návrat ke správné taktice vedl k výhře. "Na začátku mi to chodilo, hrál jsem dobře, ale pak jsem nedodržel taktiku, Kuba srovnal a já jsem si říkal, že bude těžké tenhle zápas vyhrát. Ale zase jsem se vrátil k tomu, co fungovalo, víc jsem se cpal do hry, hrál nakrátko a Kuba se vlastně ke své hře vůbec nedostal," oddechl si trochu Martin Koblížek.

Utkání se překlopilo do své druhé poloviny Mohamed Shouman potvrdil, že nepřijel do Havířova prohrát. Radima Baka přehrál 3:0 a vyrovnal. Jenže to už se rozcvičoval Petr David, který stůj co stůj chtěl odčinit porážku z úvodu utkání. Nezačal dobře, když prohrál úvodní dva sety. Pak ale skvělého Jakuba Seiberta začal dotahovat a v dramatické koncovce pátého setu zvítězil.

Rozhodující čtvrtý bod pro domácí tým vybojoval Martin Koblížek, který porazil Michala Blinku 3:1 na sety. Havířov se tak v tabulce posunul na čtvrtou příčku o bod právě před Liberec. "Martin Koblížek byl v sestavě postavený na to, aby získal dva body. Chtěli jsme, aby se vyhnul Shoumanovi, a to se povedlo. Byl to rozhodně moc hezký zápas, divákům se musel líbit a my máme radost z toho, že jsme vyhráli. Díky tomu máme velikou šanci probojovat se do play off, asi ještě něco budeme muset vyhrát, ale tohle bylo moc důležité," shrnul celé utkání trenér vítězného týmu Kamil Koutný.

Výsledek utkání 16. kola

SKST Charvát Baník Havířov – SKST EUROMASTER Liberec 4:2

Petr David - Mohamed Shouman 2:3 (-9,-6,4,9,-6), Radim Bako - Michal Blinka 3:2 (10,10,-9,-8,7), Martin Koblížek - Jakub Seibert 3:1 (5,-9,6,8), Radim Bako - Mohamed Shouman 0:3 (-9,-8,-2), Petr David - Jakub Seibert  3:2 (-6,-8,6,9,9), Martin Koblížek - Michal Blinka 3:1 (7,12,-10,8).