Dva tituly z Kutné Hory

Domácí šampionát mužů a žen vyšel havířovským hráčům a hráčkám skvěle. V Kutné Hoře vybojovali celkem šest medailí, dvě zlaté, tři stříbrné a jednu bronzovou. SKST Havířov byl v počtu zisku cenných kovů mezi všemi kluby jasně nejlepší.

Jedinou semifinálovou účast ve dvouhrách zaznamenala Klára Hrabicová. Porazila svoji kolegyni z juniorské reprezentace Lindu Záděrovou a ve čtvrtfinále i mnohem zkušenější Tamaru Tomanovou. Až v semifinále nestačila na pozdější mistryni republiky Kateřinu Tomanovskou. Bronzová medaile je však pro mladou hráčku obrovský úspěch a veliké povzbuzení do další práce.

Další medaile byly z deblových soutěží. Ve čtyřhře mužů vyšel finálový den na jedničku dvojici Šimon Bělík, Tomáš Martinko. V semifinále si poradili s o generaci starším párem Bohumil Vožický, David Štěpánek a ve finále porazili Petra Davida a Jana Valentu. Bylo to jediné finále, v němž vítězové neztratili ani jeden set.

Ve stejné soutěži žen obhájily mistrovský titul Markéta Ševčíková s Tamarou Tomanovou. Proti havířovské dvojici Kristýna Štefcová, Gabriela Štěpánová sice nezvládly koncovku třetí setu a na vítězné gesto si musely počkat ještě jedno dějství. V něm už ale opět trpělivou obranou a rychlými přechody své soupeřky přehrály.

Také ve smíšené čtyřhře se na trůnu udržela dvojice Petr David, Kristýna Štefcová. Havířovský pár to ovšem neměl s Janem Valentou a Zdenou Blaškovou rozhodně snadné. První tři sety se rozhodovaly v koncovkách, ten druhý dokonce David se Štefcovou vyhráli 18:16, ale nakonec to byli oni, kdo si při slavnostním vyhlášení vítězů došli pro zlato.

Kompletní výsledky kvalifikace najdete ZDE

Fotogalerii z kvalifikace najdete na Flickru ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz