Dvě medaile na satelitu v Havířově

Přesně polovinu ze šesti soutěží vyhráli na druhém turnaji letošního ročníku JOOLA Satellite Tour v Havířově čeští hráči a hráčky. A dařilo se i našim zástupcům. Zlato obhájil z minulého turnaje v Senci ve dvouhře U13 Oliver Olejník, druhé místo vybojoval ve dvouhře U19 Daniel Košťál.

Vítězem dvouhry kadetů U13 se stal zlínský Filip Račák, který porazil ve finále Alexandra Uhinga z německého Niedersachsenu 3:2. Stejně těsně ve finále přehrála svoji soupeřku ve dvouhře U13 Adéla Bártová. Koncovku pátého setu však zvládla lépe než její soupeřka Barbora Melissa Guassardová a mohla se radovat z vítězství. A stejně tak nenašel přemožitele na turnaji U13 domácí Oliver Olejník. Ve finále porazil Vojtěcha Laštovku 3:1 a navázal na svůj úspěch z prvního turnaje v Senci.

Z pódiového umístění se navíc v Havířově radoval i stříbrný Daniel Košťál ve dvouhře U19, bronzové Eliška Petržílková a Anežka Truněčková ve dvouhře U19, Tomáš Skřivánek a Ondřej Morávek za bronz v kategorii U15 a stejně tak třetí skončil i Tobiáš Fabián ve dvouhře U13.

Do hlavních soutěží postoupili i další havířovšzi hráči a hráčky. V nejstarší kategorii U19 postoupil Vojtěch Slaný do osmifinále, kde prohrál se Slovákem Martinem Markem. Martin Slaný ve stejné kategorii vypadl se Slovákem Pavolem Kokavcem už v prvním kole. Matyáš Kolečkář nestačil v prvním kole na Němce Sorena Dreiera, Jaroslav Bača v kole druhém na Slováka Jakuba Holubčíka a Antonín Baroš v prvním kole na Slováka Martina Straku.

Ve dvouhře U15 postoupil Oliver Balvar do osmifinále. V něm už bohužel nestačil na Alexandera Uhinga z německého Niedersachsenu. Podobně dopadl také Jakub Janošec, který prohrál mezi šestnácti s Němcem Matthisem Kassensem. Ve dvouhře chlapců U13 prohrál Richard Feber v prvním kole s Polákem Szymonem Piecowskim 2:3.

Turnaj pokračuje soutěžemi družstev a pak se po dni volna přesune celá série do Hluku, kde s v neděli vyvrcholí.

Kompletní výsledky najdete ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz