Dvě medaile v singlech

Třídílný seriál JOOLA Satellite Tour 2021 je přesně v polovině. V Havířově skončily soutěže jednotlivců, v nichž se českým mladým hráčům a hráčkám poměrně dařilo. V silné konkurenci soupeřů ze Slovenska a zejména Německa se v každé z věkových kategorií probojovali do závěrečných bojů o medaile.

A platilo to také o hráčích Havířova, kteří se ve dvou případech radovali z bronzu. Do semifinále dvouhry starších žáků U15 se probojoval Martin Slaný, startující v barvách českého národního týmu, ve dvouhře mladších žáků U13 bral bronz Oliver Olejník.

Do hlavních soutěží se probojovali téměř všichni havířovští hráči a hráčky, kteří do turnaje zasáhli. V základních skupinách skončili pouze Richard Feber v kategorii mladšího žactva a Lucie Juchelková v kategorii starších žákyň.

V mladších žácích prohrál Jakub Janošec v prvním kole s Němcem Yannicem Wilamowskim 2:3, Oliver Balvar, rovněž startující za národní tým, prohrál ve druhém kole se zlínským Filipem Dufkem. V kategorii starších žáků postoupil Erik Přeček přímo do druhého kola, v něm bohužel nestačil na Slováka Roberta Olejníka a prohrál 0:3. V kategorii dorostu proti sobě nastoupili ve druhém kole Vojtěch Slaný a Jaroslav Bača. Úspěšnější byl Bača, který po výhře 3:0 změřil v dalším kole s Ondřejem Květonem. Na něj už nestačil a prohrál 0:3. Daniel Košťál se rovněž probojoval do třetího kola mezi šestnáct nejlepších. Tam prohrál s Radimem Morávkem 0:3. Antonín Baroš prohrál ve druhém kole s Jonášem Gajdou z pražské Kotlářky 0:3.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz