Dvě prohry na domácích stolech

Přinejmenším jedno vítězství si hráči Havířova v utkáních 9. a 13. kola Extraligy mužů zasloužili. Měli těžké soupeře, ovšem nechybělo mnoho a mohli si do tabulky připsat cenné body.

Lídr tabulky HB Ostrov se v Národním tréninkovém centru představil v nejsilnějším složení, jenže Tomáš Tregler stihl odehrát jen jednu dvouhru. Prohrál v ní s Petrem Davidem 0:3 a kvůli žaludečním problémům už zůstal v dalším průběhu pouze na lavičce. Za stavu 2:1 pro hosty tak ve čtvrté dvouhře zaskočil trenér Bohumil Vožický, který vítězstvím 3:0 nad Janem Valentou zajistil rozhodující třetí bod.

Byla to smůla, ovšem ještě jednu hořkou pilulku museli svěřenci trenéra Kamila Koutného spolknout v souboji s KT Praha. Utkání dobře rozehrál hostující Martin Olejník výhrou nad Petrem Davidem. Pak ale domácí otočili, když body dělali Ondřej Bajger a Jan Valenta. Navíc ve čtvrté dvouhře vedl Petr David nad Tomášem Pavelkou už 2:0 na sety. V tom momentu se ovšem zkušená dvojice hráčů KT Praha nadechla k mohutné protiofenzívě. Pavelka zvládl dvě koncovky a pak v rozhodujícím setu domácí jedničku přehrál. O vítězi tak rozhodla pátá dvouhra, v níž zkušený Martin Olejník porazil Ondřeje Bajgera 3:0 na sety.

Trenér havířovského týmu po takto prohraném duelu těžko hledal slova: „Tohle je zkrátka sport, stává se to. Bohužel rozhodly ty prohrané zápasy Petra Davida. V duelu s Pavelkou nechtěl nic měnit ani ve chvíli, kdy soupeř otáčel. To možná byla škoda. S Martinem Olejníkem měl v koncovce zase smůlu, prohrál 9:11 v pátém setu. Jak říkám, tohle se prostě stává.“

Výsledek utkání 13. kola

SKST Charvát Havířov – HB Ostrov 1:3

Jan Valenta – Dmitrij Prokopcov 0:3 (-7,-7,-10), Petr David – Tomáš Tregler 3:0 (5,8,10), Ondřej Bajger – Michal Obešlo 2:3 (9,8,-4,-8,-9), Jan Valenta – Bohumil Vožický 0:3 (-7,-9,-9).

Výsledek utkání 9. kola

SKST Charvát Havířov – KT Praha 2:3

Petr David – Martin Olejník 2:3 (9,-5,-7,5,-9), Ondřej Bajger – Tomáš Pavelka 3:2 (5,8,-8,-7,11), Jan Valenta – Martin Koblížek 3:0 (9,7,2), Petr David – Tomáš Pavelka 2:3 (7,6,-9,-9,-6), Ondřej Bajger – Martin Olejník 0:3 (-3,-3,-10).