Evropský pohár už ve středu

Už podruhé v letošní sezoně mají možnost fanoušci v Havířově vidět utkání evropských pohárů. Po turnaji 1. fáze Ligy mistrů hostí SKST TESLA BATTERIES Havířov také jednu za skupin Evropského poháru. V Národním tréninkovém centru se hraje ve středu a ve čtvrtek.

Soupeři ve skupině D jsou kvalitní, přesto trenér Kamil Koutný věří, že se jeho tým popere o jedno ze dvou postupových míst a bude tak dál bojovat ve vyřazovací fázi poháru. „Úplně nejsme schopni odhadnout sílu našich soupeřů, ale známe jejich výsledky z předchozí fáze, takže nějaký obrázek si udělat umíme. Myslím, že favoritem skupiny bude belgický Hoboken, kde hrají například bývalí francouzští reprezentanti Quentin Robinot a Benjamin Brosier. Pak je tady portugalský Juncal, který v Lize mistrů porazil Havlíčkův Brod. My ale máme také silný mančaft, povzbudilo nás nedělní vítězství v extralize a určitě budeme usilovat o postup.“

Právě s portugalským GDCS Do Juncal havířovští zahájí ve středu dopoledne boje ve skupině. Soupeř má na soupisce hráče několika zemí. Jedničkou je Rus Kirill Shvets, dále jsou tam Rumun Mihal Sargu, Portugalec Jose Magalhaes či další Rumun Eduard Ionescu.

Odpoledne pak Havířov změří síly s maďarským PTE PEAC Kalo-Meh. Ten obsadil v 1. fázi Ligy mistrů ve své skupině 3. místo, když například prohrál s pražským El Niněm 0:3. Nejznámějším hráčem týmu je srbský reprezentant Zsolt Petö, dále pak v týmu jsou Maďaři Lehel Demeter, Gabor Gerold či David Molnar.

Ve čtvrtek pak turnaj pro domácí vyvrcholí soubojem s belgickým Hobokenem. Ten kromě již zmiňovaných Francouzů disponuje také Belgičany Marcem Gijsem, Etienne Janssenem nebo Polákem Krzysztofem Wloczkem.

Program turnaje Evropského poháru

Středa, 19. října

GDCS Do Juncal (Portug.) – SKST TESLA BATTERIES Havířov (11 hodin)

PTE PEAC Kalo-Meh (Maď.) – TTC Sokah Hoboken (Bel.) (11)

TTC Sokah Hoboken – GDCS Do Juncal (17)

SKST TESLA BATTERIES Havířov – PTE PEAC Kalo-Meh (17)

Čtvrtek, 20. října

PTE PEAC Kalo-Meh – GDCS Do Juncal (17)

TTC Sokah Hoboken – SKST TESLA BATTERIES Havířov (17)

Kompletní informace o Evropském poháru najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz