Evropský šampionát veteránů se konal v Norsku

Ve dnech 26. června až 1. července se v norském Sanderfjordu uskutečnil letošní evropský šampionát veteránů. Sedmdesátičlenná výprava českých hráčů a hráček sice nepřijela s prázdnou, jenže čtyři bronzové kovy jsou nejchudším medailovým ziskem z patnácti odehraných mistrovství Evropy.

Zasloužili se o ně především ti starší. Aťka Potůčková vybojovala bronz v kategorii WS85, Jitka Maršíková WS75, František Just MS70 a debl Marta Nyklová, Aťka Potůčková v kategorii WD85. Nejúspěšnější členkou výpravy byla se dvěma medailemi Aťka Potůčková. Franta Just se ziskem bronzu stal jediným českým hráčem v historii, který přivezl v jednom roce medaile ze dvou největších mezinárodních akcí (MS a ME).

Na šampionátu startovali pochopitelně i členové havířovského klubu. Jiří Gráf ve dvouhře MS45 postoupil ze skupiny z prvního místa do play off. V něm pak vypadl ve druhém kole s Turkem Saimem Polatkanem. Ve čtyřhře společně s Italem Hansjoergem Tollem nestačili v prvním kole vyřazovacích bojů na německou dvojici Mesut Singin, Murat Singin.

Ve kategorii nad 55 let startovala nová posila havířovského klubu František Skácelík. Ve dvouhře rovněž postoupil do vyřazovacích bojů, ale tam v prvním kole prohrál se Švédem Perem Vidénem. Ve čtyřhře spojil síly s Martinem Bajgerem, který v havířovském centru také trénuje. V kategorii do 50 let vyhráli skupinu a ve druhém kole vyřazovací fáze prohráli s se švýcarsko-nizozemským párem Karl Stumpfecker, Richard Roossien. Martin Bajger pak ve dvouhře do 50 let prohrál v prvním kole s Němcem Michaelem Rudophem.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz