Extraligový tým se s rokem rozloučil porážkou

Velmi atraktivní a kvalitní souboj viděli diváci v havířovské herně i u obrazovek ping-pong.tv v rámci 12. kola extraligy mužů. Domácí Baník Charvát Havířov nakonec prohrál s TTC Ostrava 2016, ovšem duel byl dramatický až do posledních míčků. Hosté poprvé v sezoně vyhráli na stolech soupeře, domácí se naopak nedokázali odlepit ze dna tabulky.

Do utkání lépe vstoupili Ostravané, když Ondřej Bajger ve třech setech porazil Martina Koblížka. Domácí tým vrátil do hry Petr David. V posledních dvou soubojích se Šimonem Bělíkem prohrál. V březnu na mistrovství republiky v Teplicích a pak také v prvním extraligovém utkání obou soupeřů v Ostravě. Tentokrát zvládl skvěle koncovky prvních dvou setů a mohl se radovat z výhry 3:0. "Museli jsme změnit taktiku, hrál jsem víc přes forhend, rotované balony a taky jsem hrál dlouhý servis. Na soupeře to platilo," spokojeně hovořil o tom, jak s trenérem Kamilem Koutným našli recept na mladého ostravského hráče.

Když prohrál Radim Bako po pětisetové bitvě s Felipe Olivaresem 2:3, šli do vedení opět hosté. Ovšem skvěle hrající David Petr svým druhým vítězstvím srovnal. Scénář, tolik podobný řadě předcházejících utkání, se bohužel naplnil i tentokrát. Zbývající dva dvouhry domácí hráči prohráli a z celkového vítězství 4:2 se radovali hosté. Střídající Ivan Karabec v posledním zápasem bojoval s mladým Šimonem Bělíkem ze všech sil, jenže i on prohrál v pěti setech. "Spokojen mohu být pouze s výkonem Petra Davida, který hrál velmi slušně. Jeho dva body byly dobrým základem. Také Ivan Karabec se snažil. Tři hodiny seděl na lavičce a fandil, pak se stihl dobře připravit na poslední dvouhru. Nechybělo mnoho a mohli jsme jít do závěrečné čtyřhry. Bohužel, Martin Koblížek odehrál špatné zápasy. Jako kdyby nebyl ani přítomen v hale. A je také škoda, že Radim Bako v koncovce zápasu s Oliveresem neuspěl. Když dva hráči neudělají ani jeden bod, nemůžeme pomýšlet na celkový úspěch. Taková je bohužel pravda," hodnotil výkony svých svěřenců trenér Kamil Koutný.

Havířov tak vstoupí do roku 2020 jako poslední tým extraligové tabulky a bude mít v další fázi základní části co dělat, aby vůbec mohl zasáhnout do bojů o play off.

Výsledek utkání 12. kola

SKST Charvát Baník Havířov – TTC Ostrava 2016 2:4

Martin Koblížek - Ondřej Bajger 0:3 (4,9,6), Petr David - Šimon Bělík 3:0 (12,12,6), Radim Bako - Felipe Olivares 2:3 (-5,8,9,-8,-2), Petr David - Ondřej Bajger 3:2 (-9,11,9,-3,8), Martin Koblížek - Felipe Olivares 0:3 (-7,-5,-5), Ivan Karabec - Šimon Bělík 2:3 (7,-9,-6,8,-8).

Kompletní informace o extralize mužů naleznete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz