Gabriela Štěpánová bojovala o účast na ME

V Národním tréninkovém centru v Havířově se konal dvoudenní přípravný turnaj žen a juniorů U19. Soutěž žen byla okořeněna cenou pro dvě nejlepší hráčky, kterou byla nominace na červnové mistrovství Evropy jednotlivců ve Varšavě.

Až do posledního kola o jedno z těchto dvou míst bojovala Gabriela Štěpánová. Skvěle jí vyšel první den, kdy porazila Kateřinu Tomanovskou a Tamaru Tomanovou. Tím se vyhoupla na průběžné druhé místo.

Pak ale prohrála s pozdější vítězkou Zdenou Blaškovou a v přímém souboji o druhou příčku nestačila ani na Karolínu Mynářovou. Právě tato odchovankyně havířovského klubu nakonec dosáhla společně se Zdenou Blaškovou na skvělý úspěch. „Mám obrovskou radost. Už jsem sice byla na mistrovství Evropy družstev v Nantes, ale tam jsem nehrála. Teď budu startovat na šampionátu jednotlivců. To je skvělé. Turnaj byl hodně náročný, šla jsem kolo od kola a moc jsem nepřemýšlela o tom, jaké je aktuální pořadí. Porazila jsem na úvod Kačku Tomanovskou, ale pak jsem zase prohrála se Zdenou Blaškovou a Tamčou Tomanovou. Nakonec se to povedlo až v přímém souboji o místo na šampionátu. Jsem šťastná,“ řekla Karolína Mynářová.

Turnaj juniorů U19 vyhrál Šimon Bělík, který našel přemožitele až v posledním kole, kde nestačil na Františka Onderku. Tato prohra však už nic na jeho triumfu změnit nemohla. Druhé místo na turnaji si díky skvělému finiši zajistil Ondřej Květon. Výhra nad Františkem Onderkou pro něj znamenala posun průběžným pořadím a v posledním kole vše pečetil v zápase s Vítem Kadlecem. Třetí skončil se stejným počtem bodů právě František Onderka.

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz