Hanáková došla až do osmifinále

První den soutěží na turnaji WTT Youth Contender v Havířově se hrály dvouhry děvčat U13 a U17. Mladší kategorie už zná semifinalistky, v té starší postoupilo do čtvrtfinále osm nejlepších.

Mezi nimi je také domácí reprezentantka Helena Sommerová, která ve třetím kole vyřadila po boji Rumunku Ioanu Singeorzanovou. „Jsem velmi spokojená, nečekala jsem, že budu hrát i zítra. Teď si to budu chtít užít, a hlavně budu bojovat o medaile. Cítím se herně dobře, ztracené vedení 2:0 na Rumunkou bylo dost o ztrátě koncentrace. Jsem ráda, že z toho nakonec bylo vítězství. Hrát velký mezinárodní turnaj po dlouhé době v Havířově je super. Je tady tolik českých hráček, které mi fandily, že jsem měla pocit, jako by tady byli fanoušci,“ usmívala se česká juniorka, kterou ve čtvrtfinále čeká Italka Nicole Arliaová.

Mezi nejlepších osm postoupila také druhá nasazená hráčka turnaje Rumunka Elena Zahariová. Nasazená jednička Ruska Vlada Voroninová kvůli problémům na letišti v Moskvě s částí ruské výpravy do Havířova vůbec nedorazila.

Havířovská Nela Hanáková uspěla v základní skupině a postoupila do play off. V něm porazila nejprve Rusku Zlatu Terechovou 3:0 a pak také nasazenou trojku Francouzku Charlotte Lutzovou 3:2. Prohrála až v osmifinále s Italkou Nicole Arliaovou 1:3.

V kategorii U13 startovalo pouze šestnáct hráček a mezi semifinalistkami nechybí nasazená jednička Francouzka Leana Hochartová, ale také domácí naděje Veronika Poláková.

Druhý den turnaje zasáhnou v dopoledním programu do bojů hráčky, přihlášené do kategorií U11, U15 a U19, v odpoledních hodinách jsou na programu závěrečné boje o vítězství v kategoriích U13 a U17. Do bojů zasáhnou další dvě havířovské hráčky. Klára Hrabicová hraje v kategorii U19, Magdaléna Ščibrániová v kategorii U15.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz