Havířov bude týden centrem světového mládežnického stolního tenisu

Po více než roční přestávce se mladí stolní tenisté a tenistky po celém světě dočkali restartu mezinárodní sezony. Pod hlavičkou World Table Tennis odstartoval letošní seriál turnajů, určených pro kategorie od 11 do 19 let. A Havířov je jednou z prvních zastávek tohoto seriálu.

Ve dnech 7. – 13. června se v Národním tréninkovém centru uskuteční WTT Youth Contender, který v minulých letech fanoušci znali jako Czech Junior & Cadet Open. V Havířově se ho zúčastní přibližně dvě stě hráčů a stejný počet hráček. Budou bojovat o medaile a poháry ve dvouhrách věkových kategoriích U11, U13, U15, U17 a U19.

Moderní centrum nabízí dostatek prostoru pro pět stovek účastníků, hrát se bude na dvanácti stolech a dalších čtyřiadvacet bude tréninkových. To vše pochopitelně za přísných hygienických podmínek, které jsou v podobných tzv. bublinách, běžné. Všichni účastníci musí mít dva negativní testy na koronavirus před příjezdem do České republiky, další test absolvují přímo v místě konání. Desinfekce a ochrana dýchacích cest je samozřejmostí. Stejně tak je pochopitelné, že se celá akce uskuteční bez přítomnosti diváků, a to včetně rodinných příslušníků.

I přesto je ředitel turnaje Nikolas Endal rád, že se podařilo získat výjimku Ministerstva zdravotnictví pro pořádání významných mezinárodních akcí a turnaj se uskuteční. „Bude pro mladé hráče a hráčky poslední možnost prověřit svoji formu před červencovým juniorským evropským šampionátem v chorvatském Varaždinu. Proto očekáváme velmi kvalitní účast. Máme radost, že můžeme opět po dlouhých měsících organizovat velkou mezinárodní akci. A těší nás, že to bude v Havířově, kde jsme v minulém roce otevřeli moderní Národní tréninkové centrum stolního tenisu. Děkujeme za podporu všem partnerů a vážíme si významné pomoci města. Přispělo nejen finanční částkou, ale taky se aktivně zapojilo do příprav.“

Do souboje s evropskými i světovými talenty se pustí čtyřicet mladých hráčů a hráček z České republiky. Pro fanoušky je určitě dobrou zprávou, že program na vybraných stolech bude na svých stránkách streamovat World Table Tennis.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz