Havířov chce v extralize bojovat o čtyřku

Devět týmů vstoupí o tomto víkendu do nového ročníku extraligy mužů ve stolním tenise. Chybět mezi nimi nebude ani SKST Baník Havířov, který v minulé sezoně postoupil do play off, v němž prohrál s pozdějším vicemistrem pražským El Niněm.

Letos by Havířovští rádi své postavení mezi českou elitou vylepšili. Do týmu přišel odchovanec klubu Petr David, který posledních deset let působil v zahraničí, převážně ve druhé německé lize. Naposledy v TV 1879 Hilpolstein. Společně se zkušeným Markem Čihákem a devatenáctiletým slovenským talentem Tiborem Špánikem by měli vytvořit silnější tým, než byl ten loňský. Alespoň trenér Kamil Koutný je o tom přesvědčen. "Posílili jsme určitě hodně, protože místo čtyřky v sestavě přišla jasná jednička. Pro nás to v praxi znamená, že bychom se chtěli pokusit bojovat o první čtyřku. Jestli se nám to povede, to je v tuto chvíli těžké říct, protože k výrazným změnám došlo i v jiných klubech."

Mistrovský titul bude obhajovat TTC Ostrava 2016, ale jednoduché to mít nebude. Z týmu odešly zahraniční posily Karakaševič s Gionisem a hned několik soupeřů se bude snažit dvouletou nadvládu Ostravy přerušit. "Je to tak, do extraligy přišli noví hráči a došlo i k poměrně zajímavým přestupům. Řekl bych, že téměř v každém mančaftu se objeví jeden nový silný hráč. Samozřejmě, že mistrovská Ostrava oslabila, ale bude to pořád velmi kvalitní tým. Třeba ligu nevyhraje, ale rozhodně k favoritům na finále patřit bude," tvrdí Kamil Koutný.

Zajímavostí nového ročníku extraligy budou čtvrteční předehrávky, kdy se vybrané utkání bude živě přenášet ve vysokém rozlišení prostřednictvím streamu. Fanoušci si tak budou moci vychutnat duel včetně komentáře a rozhovorů s hráči i trenéry. Hrací řád nejvyšší soutěže se Kamilu Koutnému zamlouvá. "Když se hraje o víkendech, nemůže na zápasy chodit spousta hráčů, kteří působí v nižších soutěžích. Z tohoto titulu se páteční, ale také i čtvrteční zápasy zdají být v pořádku. My bychom chtěli hrát atraktivnější stolní tenis a určitě bychom byli rádi měli co největší podporu fanoušků."

Hned v prvním utkání nové sezony se jeho svěřenci přesvědčí, jak na tom opravdu jsou. V pátek 31. srpna přivítá Havířov na svých stolech od 18 hodin SKST EUROMASTER Liberec, který disponuje silnou trojicí Radek Košťál, Mohamed Shouman a Samuel Kalužný.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz