Havířov prohrál v Cergy

Velmi těžkou skupinu měli v Lize mistrů hráči SKST TESLA Batteries Havířov. A přesvědčili se o tom na vlastní kůži, když ve čtyřech utkáních neuhráli proti svým soupeřům ani bod. Na druhou stranu zejména pro dvojici Jan Valenta a Adam Štalzer to byla skvělá zkušenost. Včetně posledního duelu ve Francii proti Pontoise Cergy, který Havířov prohrál 0:3.

Adam Štalzer totiž hned na úvod vyzval portugalského reprezentanta Marcose Freitase, hráče, s nímž se na turnajích hned tak nepotká. Prohrál s ním 0:3, ale držel krok přinejmenším v koncovce prvního setu.

Jan Valenta nastupoval ke svému zápasu za stavu 0:2, když Tomáš Polanský prohrál s Mehdi Boulousou. A právě Valenta byl nejblíž zisku bodu. Vedl nad Flaviem Mourirem 2:1 na sety, pak ovšem domácí hráč dokázal srovnat a v rozhodujícím pátém zkráceném setu nedovolil Valentovi ani jeden bod. I tohle byla dobrá zkušenost.

Havířov skončil podobně jako Havlíčkův Brod ve své skupině hlavní fáze Ligy mistrů na třetím místě a jeho účinkování v evropských pohárech pro tuto sezonu končí.

Liga mistrů, sezona 2023/2024

Výsledek utkání skupiny A

AS Pontoise Cergy – SKST TESLA Batteries Havířov 3:0

Marcos Freitas – Adam Štalzer 3:0 (10,4,4), Mehdi Bouloussa – Tomáš Polanský 3:1 (6,9,-8,4), Flavio Mourier – Jan Valenta 3:2 (9,-9,-9,6,0).