Havířov prohrál v Lize mistrů i podruhé

Podobně jako v prvním utkání hlavní fáze Ligy mistrů v Saarbrückenu prohráli hráči SKST TESLA Batteries se silným evropským klubem 0:3. Tentokrát nestačili na francouzský AS Pontoise Cergy, který disponuje dvěma hráči elitní světové dvacítky.

Zkušený Portugalec Marcos Freitas je na žebříčku osmnáctý a v úvodní dvouhře si poradil s domácí jedničkou Tomášem Polanským. Prohrál sice úvodní set, ale pak už byl přece jen lepším hráčem a poslal svůj tým do vedení.

Na 2:0 pak zvýšil Korejec Lim Jonghoon, který je dokonce na světovém žebříčku třináctý. Jan Valenta sice v prvním setu dokázal otočit nepříznivý vývoj a měl setbol, Korejec však koncovku vyhrál a pak už českého hráče k ničemu většímu nepustil.

Možná největší šanci na zisk bodu měl Adam Štalzer, který svedl vyrovnanou bitvu s Alžířanem Mehdi Bouloussou. První set vyhrál v koncovce, bohužel v tom druhém se karta obrátila. Pak už také Štalzer nedokázal najít způsob, jak svého soupeře porazit.

Domácí trenér Kamil Koutný byl pochopitelně po porážce 0:3 trochu zklamán, ale přesto se snažil najít nějaká pozitiva. „Tomáš Polanský měl dobře rozehrán duel s Freitasem. Myslím, že kdyby vyhrál třetí set, mohli jsme jít klidně do vedení my. A určitě by to bylo divácky ještě zajímavější. A totéž vlastně platí i o Adamu Štalzerovi. Kdybychom v jednom z těchto zápasů získali bod, byl bych spokojený. Soupeř byl celkově nad naše síly, to je bohužel pravda. Ale myslím, že diváci viděli hezký duel,“ zhodnotil utkání.

Další utkání prestižní klubové soutěže se hraje už brzy. Ve čtvrtek Havířov hostí od 18 hodin německý 1. FC Saarbrücken TT.

Výsledek utkání 2. fáze

SKST TESLA Batteries Havířov – AS Pontoise Cergy 0:3

Tomáš Polanský – Marcos Freitas 1:3 (9,-7,-10,-4), Jan Valenta – Lim Jonghoon 0:3 (-11,-6,-4), Adam Štalzer – Mehdi Bouloussa 1:3 (10,-12,-5,-3).