Havířov uspěl v týmové soutěži

V Havířově skončil druhý turnaj seriálu JOOLA Satellite Tour. V soutěžích družstev se prosadily týmy, v nichž hráli prim hráči a hráčky, úspěšní v ve dvouhrách. Typickým příkladem bylo družstvo dívek, startující pod hlavičkou Baníku Havířov.

Tvořily ho vítězka dvouhry mladších žákyň Karolína Jaroňová, vítězka dvouhry starších žákyň Sára Bilkovičová a bronzová dorostenka Nela Hanáková. Tento tým v cestě za zlatem nezastavil ani výběr České republiky, který ve finále prohrál 1:2. Nela Hanáková v semifinále i finále pomohla svému týmu důležitým bodem. Zejména vítězství nad Niamh Štricovou z pražské Kotlářky v semifinále bylo velmi cenné.

V soutěži chlapců se do finále probojovali mladí hráči německého Niedersachsenu, ovšem tam už nestačili na pražskou Kotlářku a prohráli 1:2. Ze tří havířovských chlapeckých družstev se dvě probojovala do čtvrtfinále. Trojice Oliver Balvar, Antonín Baroš a Michal Macurák prohrála s béčkem pražské Kotlářky, naopak Tobiáš Fabián, Tomáš Kment a Amadeus Harms nestačili na německý Niedersachsen.

Turnaj JOOLA Satellite Tour v Havířově finančně podpořil Moravskoslezský kraj.

Seriál pokračuje o víkendu v Hluku, kde se v sobotu hrají soutěže jednotlivců, o den později pak soutěž družstev.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz