Havířov v Champions League druhý

Hráči Havířov mají za sebou boje v B skupině 1. fáze Champions League. Obsadili druhou příčku a mohou se těšit na soupeře v Evropském poháru. V Národním tréninkovém centru věřili domácí, že pokud vyhrají nad španělskou Compostelou, může se ve druhém duelu zrodit překvapení a rakouský Neustadt by jim výhrou nad německým Mülhausenem otevřel postupovou bránu. Plán vyšel pouze z poloviny.

Trojice Zokhid Kenjaev, Šimon Bělík a Jan Valenta ve třetím utkání soutěže opravdu vyhrála. Prvně dva jmenovaná porazili své soupeře 3:1. Jan Valenta měl zjednodušenou práci, protože Enio Mendes kvůli zranění ke svému zápasu nenastoupil. Na vedlejším stole v tu chvíli už ovšem Mülhausen vedl 2:0 a nebylo reálné, aby klíčový duel o postup prohrál. Právě naopak, svému soupeři nepovolil ani jeden bod a mohl se radovat z postupu.

Trenér Kamil Koutný byl s výkonem svého týmu v poháru spokojen. Postoupit se sice nepodařilo, ale druhé místo je víc, než v co doufal před začátkem turnaje. „Německý Mülhausen byl jasným favoritem, a tuto úlohu splnil. A také rakouský Neustadt měl papírově silnější mančaft. Proto máme velikou radost, že se nám ho podařilo porazit. Fantastickou formu měl Zokhid Kenjaev, který byl hlavní oporou týmu. Svoje si ovšem uhráli i zbylí dva hráči. Jan Valenta bodoval proti rakouskému týmu, Šimon Bělík zase proti Španělům,“ shrnul vystoupení havířovského družstva.

Výsledky

SKST Tesla Batteries Havířov –Arteal – SD Compostela 3:0

Zokhid KENJAEV – Andre SILVA 3:1 (9,-7,9,8), Šimon BĚLÍK – Humberto MANHANI 3:1 (-9,8,10,11), Jan VALENTA – Enio Mendes 3:0 w.o.

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz