Havířov v Saarbrückenu prohrál, uspěl naopak Hodonín

Hráči Havířova neuspěli v prvním utkání druhé fáze Ligy mistrů. Podle očekávání prohráli v německém Saarbrückenu 0:3. Velmi cenné vítězství naopak vybojovaly hráčky Hodonína, když vyhrály ve španělské Cartageně těsně 3:2.

V soutěži mužů čekal hráče Havířova velmi těžký protivník, který si navíc mohl dovolit nechat své dvě největší hvězdy odpočívat. Darko Jorgič a Patrick Franziska proti mladému týmu Havířova nenastoupili, přesto Saarbrücken vyhrál 3:0. Postarala se o to trojice Eduard Ionescu, Yuto Muramatsu a Cedric Meissner. Dohromady ztratili domácí jen jeden set a zaslouženě vyhráli.

Radovaly se naopak hráčky z jihu Moravy. Trenér Hodonína Jaroslav Mikeska postavil na úvod sestavu Karin Grofová, Natalia Partyková a Jee Minhyung, ovšem po třech dvouhrách jeho tým prohrával 1:2. Bodovala pouze Polka Partyková, která díky skvělým koncovkám porazila Sofii-Xuan Zhang. A zkušená hráčka byla při chuti i v dalším průběhu utkání. V souboji jedniček porazila zkráceném pátém setu Marii Xiao a vyrovnala stav utkání. To už se ovšem rozcvičovala obranářka Markéta Ševčíkovou, kterou hodonínský kouč poslal do poslední dvouhry místo Karin Grofové. Obrovská bojovnice se mu za to odvděčila tradičně houževnatým výkonem, který korunovala v pátém setu. Vyhrála ho 6:4 a zařídila vítězství českého mistra.

Muži Havířova budou svá domácí utkání v Lize mistrů hrát v těsném sledu za sebou. V pondělí 20. listopadu přivítají francouzský klub AS Pontoise Cergy, ve čtvrtek 23. listopadu pak Saarbrückenem.

FC Saarbrücken TT – SKST TESLA Batteries Havířov 3:0

Eduard Ionescu – Adam Štalzer 3:0 (10,8,5), Yuto Muramatsu – Jan Valenta 3:1 (8,8,-11,7), Cedric Meissner – Daniel Košťál 3:0 (6,1,9).