Havířovská stopa na Czech Junior & Cadet Open

Na letošním turnaji Czech Junior & Cadet Open v Hodoníně bojovalo v českých reprezentačních dresech celkem šest havířovských talentů. Do bojů o medaile se sice žádný z nich neprobojoval, stydět se za své výkony však rozhodně nemusí.

Klára Hrabicová ve dvouhře juniorek v kvalifikaci nezaváhala. Porazila postupně Nizozemku Chanu van der Venneovou 3:0, Kazašku Sarvinoz Mirkadirovou 3:1 a Polku Esteru Razakowskou 3:0. Skupinu vyhrála, ovšem v prvním kole prohrála s běloruskou obranářkou Ulyanou Alkhouskayou 0:4.

Nela Hanáková v kvalifikaci neuspěla, prohrála postupně s Chorvatkou Ivonou Strigaovou 1:3, pozdější vítězkou soutěže Japonkou Miwou Harimotovou 0:3 a Slovenkou Laurou Vinczeovou 2:3. Oběma se ovšem poměrně dobře dařilo ve čtyřhře. Klára Hrabicová se spoluhráčkou Janou Vašendovou, stejně jako Nela Hanáková s Barborou Březinovou postoupily mezi šestnáct nejlepších dvojic.

V soutěži družstev byla Klára Hrabicová členkou první českého výběru a s Lindou Záděrovou a Annou Klempererovou postoupily do hlavní soutěže. Ve čtvrtfinále už nestačily na pozdější vítězky z Ruska. Nela Hanáková se spoluhráčkami Janou Vašendovou a Kristýnou Pěnkavovou nepostoupily ze základní skupiny.

Také kadeti a kadetky střídali v individuálních soutěžích vynikající výkony s těmi slabšími. Daniel Košťál porazil v základní skupině Rakušana Marka Juhasze 3:0, Ukrajince Mykytu Zavadu 3:2 a Bělorusa Jevgenije Krashynského 3:1. Postoupil do hlavní soutěže, kde v první kole nestačil na Izraelce Itay Iviviho.

Antonín Carlos Baroš oba své zápasy ve skupině prohrál. Nejprve 1:3 se Španělem Marcem Mirou a pak 2:3 s Izraelcem Itay Ivivim. Podobně dopadl i Vojtěch Slaný. Nad jeho síly byli Polák Michal Gawlas a Francouz Flavien Coton. Jediná kadetka Magdaléna Ščibrániová nejprve prohrála 0:3 s Francouzkou Crystal Chanovou, pak stejným poměrem porazila Nizozemku Tanyu Misconiovou a v boji o postup neuspěla s Chorvatkou Brunou Borovecovou. Stejnou soupeřku přitom v soutěž družstev porazila.

Ve čtyřhře se nejdál dostal Antonín Carlos Baroš se spoluhráčem Martinem Šípem. Postoupili do třetího kola mezi šestnáct nejlepších, kde prohráli s chorvatským párem Borna Petek, Luka Zlatkov.

V soutěži družstev se do hlavní soutěže probojovalo první družstvo České republiky v sestavě s Danielem Košťálem. Ve čtvrtfinále pak prohrálo s Ruskem.

Kompletní výsledky z turnaje najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz