Havířovská stopa na WTT Feeder Olomouc

Po dvoudenní kvalifikaci začaly v Olomouci hlavní soutěže turnaje světového okruhu WTT Feeder. Od úterních prvních kol bojů už do hry zasáhli všichni havířovští hráči a hráčky, kteří se turnaje zúčastnili nebo stále ještě účastní.

V kvalifikaci se představili tři muži a jedna žena. Ani jeden se však do hlavní soutěže neprobojoval. Daniel Košťál prohrál v prvním kole s Tomášem Koldasem 0:3, Bořek Otáhal stejným poměrem nestačil na Slovince Dimitrije Levajace a Adam Štalzer rovněž neuhrál ani set a prohrál s Rakušanem Maciejem Kolodzjejczykem. Klára Hrabicová vypadla ve dvouhře žen po pětisetové bitvě se Španělkou Elvirou Fionou Radovou.

V hlavní soutěži se pak představili také nová posila havířovského klubu Tomáš Polanský a Šimon Bělík. Hned na úvod programu Polanský se svojí spoluhráčkou Kateřinou Tomanovskou postoupili do druhého kola smíšené čtyřhry. Porazili turnajové dvojky Cedrica Meissnera a Yuan Wan z Německa. „Je to náš druhý společný turnaj. Před měsícem v Havířově jsme vypadli se silnou srbskou dvojicí Levajac, Lupulesku, ovšem dneska ti Němci byli taky kvalitní. Myslím však, že jsme hráli lépe než v Havířově, pohlídali jsme si první dva tři balonky ve výměně a pak už jsme ve hře byli lepší. Povedený vstup do turnaje se vždycky počítá, takže jsme spokojeni,“ řekl po zápase Tomáš Polanský.

V deblových soutěžích se naopak nevedlo Adamu Štalzerovi. Ve smíšené čtyřhře prohráli s Helenou Sommerovou s reprezentanty Singapuru Chew Zhe Yu Clarence, Zeng Jian 0:3 a ve čtyřhře mužů s Tomášem Koldasem podlehli dvojici Tajwanu Huang Yan-Cheng, Yang Tzu-Yi 1:3. Ve čtyřhře mužů neuspěl ani Šimon Bělík, když s Tomášem Martinkem nestačili na maďarský pár Tamas Lakatos, David Szantosi a prohráli 0:3.

Ve dvouhře mužů měli Tomáš Polanský i Šimon Bělík těžký los. A oba také své zápasy prohráli. Polanský nestačil na Dána Anderse Linda, Bělíka vyřadil Chang Yu-An z Taiwanu.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz